Notiks Intas Vilkas grāmatas atvēršanas svētki 2

Visi ir laipni aicināti uz gulbenietes Intas Vilkas grāmatas „Caur sirdi plūstošā dzīve" atvēršanas svētkiem, kas notiks 5.aprīlī pulksten 16.00 Gulbenes kultūras centrā.

"Uzrakstot šo grāmatu, es izpildu sava tēva Arvīda Lazdiņa pēdējo vēlēšanos. Daru zināmu mūsu Lazdiņu dzimtas likteņstāstu plašam lasītāju lokam ar mērķi, lai skarbā vēsture nekad vairs neatkārtotos, lai netiktu pieļautas tās liktenīgās kļūdas, kuru rezultātā mana Tēvzeme vairākkārt tika sista krustā un tauta iznīcināta, izmētāta pa visu plašo pasauli, pakļauta ciešanām un mokām," saka pati grāmatas autore.  

Grāmata ir mūža garumā rakstīts likteņstāsts, kurš sākas ar 1949.gada 25.marta deportācijām un Tomsku. Grāmata lasītājam vēsta par autores septiņiem gadiem Sočigas sādžā, braucienu pie tēva uz Krasnojarsku, par 12 svešumā pavadītiem gadiem. Kad I.Vilka atgriežas tēvzemē, viņa uzsāk cīņu par vietu dzīvē zem dzimtenes zvaigznāja.


Uzmanība pievēršama arī izdevuma noformējumam. Uz vāka ir attēlota priede, kas simbolizē Lazdiņu dzimtas likteni, kas tālajā Sibīrijā aukstumā un trūkumā cīnījās par izdzīvošanu.

 

Izdevēja, ārzemju latviešu laikrakstu „Laiks" un „Brīvā Latvija" galvenā redaktore Ligita Kovtuna ir uzsvērusi, ka grāmata „Caur sirdi plūstošā dzīve" ir I.Vilkas pieredzē balstīts dokumentāls romāns par dramatisko laiku latviešu dzīvē, kad tūkstošiem mūsu tautiešu mūža gadi ritēja izsūtījumā Sibīrijā, un par laiku pēc atgriešanās Latvijā. Savukārt letoniste un dialektoloģe Sarmīte Balode atzinusi, ka grāmata ir vēl viena skarba liecība par latviešu tautas likteni, ko izlēma svešas lielvaras. Izlasot manuskriptu, viņa sapratusi, ka grāmata ir jāizdod.


Grāmatu „Caur sirdi plūstošā dzīve" varēs iegādāties prezentācijas laikā un grāmatnīcā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kaimiņiene

Patiess prieks, ka Vilkas kundzei izdevās šo grāmatu izdot! Apsveicu!

pirms 7 gadiem, 2013.03.21 09:31

Kultūra un izklaide