Novada amatierteātri iestudē jaunas lugas 1

Novada amatierteātri jau šobrīd cītīgi strādā pie jaunu lugu iestudēšanas, lai skatītājiem, kā arī žūrijai tās atrādītu amatierteātru ikgadējā skatē, kas notiks pavasarī. Režisori jau ļāvušies radošai izdomai.

Pie jauna iestudējuma strādā Beļavas pagasta Ozolkalna amatierteātris “Blomīte” režisora Jāņa Skopana vadībā.

“Mēs iestudējam Rūdolfa Blaumaņa lugu “Zagļi”. Tā ir tautas luga ar mazliet citu skatījumu uz iestudējumu. Pērn iestudējām lugu “Precību jaukumi”, kas bija veidota pēc Antona Čehova stāstu motīviem. Tajā bija iesaistītas arī dejas. Jaunajā iestudējumā arī būs dejas, tikai citādākā veidā. Luga tiks apaudzēta ar interesantu nedaudz dalītu skatuves scenogrāfiju. Būs gan telpu, gan āra skats, tāpēc iestudējums scenogrāfiski būs risināts salīdzinoši interesantāk,” savas radošās ieceres atklāj J.Skopans.

Viņš izsaka cerību, ka skatītāji to sapratīs. Režisors neslēpj, ka ar lielu interesi gaida savas iestudējuma idejas galīgo rezultātu.

“Nezinu, kā tas ir citiem režisoriem, bet jaunas idejas pie manis atnāk dažādi. Arī naktīs, tāpēc blakām uz galda ir novietots rakstāmais un bloks, kurā steidzu pierakstīt idejas. Tas varbūt izklausās smieklīgi, bet tā tas ir,” smejas Jānis.

Režisors stāsta, ka skaitliski lielāks kļuvis amatierteātra aktieru skaits.

“Ja pērn iestudējumā darbojās četri aktieri un četri deju pāri, tad šogad piepulcējušies jau četri aktieri, kā arī ir dejotāji. Kopā esam 12 cilvēki,” saka J.Skopans, kurš šajā sezonā apņēmies visu savu uzmanību veltīt savam kolektīvam, tāpēc nav iesaistījies Beļavas tautas nama amatierteātra jaunajā iestudējumā.

Litenes amatierteātris “Nebēdnieki” strādā pie dramaturģes Leldes Stumbres lugas “Burvīgie blēži”.

“Tāda veida darbu līdz šim nebijām mēģinājuši iestudēt, jo tie ir vairāki detektīvsižeti, kas balstīti uz patiesiem notikumiem pirms Otrā pasaules kara. Luga stāsta par manīgiem cilvēkiem, kuri nodarbojas ar dažādām blēdībām. Lugas priekšvārdā ir teikts, ka būtībā katrs cilvēks grib būt apkrāpts,” stāsta amatierteātra “Nebēdnieki” režisore Sarmīte Locāne. Viņa piebilst, ka iestudējums skatītājus nerosinās dziļām pārdomām par redzēto. “Ja jau saucamies “Nebēdnieki”, tad nebēdīgi arī domājam,” saka Sarmīte.

Jaungulbenes tautas nama amatierteātra “Kuriozs” režisore Sarmīte Supe-Stabiņa atzīst, ka neesot latviešu autoru lugu piekritēja, tāpēc pēc franču autora darba pērn šajā sezonā izvēlējusies iestudēt krievu autora Nikolaja Erdmaņa lugu “Pašnāvnieks”, kas ir komēdija.

“Domāju, ka skatītājiem būs interesanti,” sola režisore.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vārds

Daukstu pag. ar strādā - gadiet pirmizrādi :)

pirms 4 gadiem, 2016.01.25 00:13

Kultūra un izklaide