Novada amatierteātru parādē vērtē 11 izrādes 12

Gulbenes kultūras centrā 5. un 6.maijānotika Gulbenes novada amatierteātru jaunāko izrāžu parāde. Gulbenes novada amatierteātru skatē tika demonstrētas 11 jaunas izrādes. Par to informē Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas konsultante kultūras jomā Dārta Dīvāne.

Viņa stāsta, ka žūrija atzinīgi vērtēja režisoru ieguldīto darbu un aktieru sniegumu, uzsverot, ka Gulbenes novada amatierteātru kopējais vidējais līmenis ir augstāks nekā vidējais amatierteātru līmenis Latvijā. Novērtējot aktieru nozīmi, katrā izrādē tika pasniegts arī tradicionālais tituls “Gulbenes novada Zelta aktieris”, kuru pasniedza Gulbenes Tautas teātra aktieri, savukārt Tautas teātrim šī titula īpašnieku izraudzījās žūrija. Īpašs paldies ziedu salonam “Kolāža”, ar kuru atbalstu visus Zelta aktierus izdevās iepriecināt ar skaistiem ziediem","norāda D.Dīvāne.

Rezultāti:

N.p.k.

Kolektīva nosaukums

Režisors

Izrāde

Zelta aktieris (loma)

Iegūtie punkti

Diploma pakāpe

1.

Gulbenes Tautas teātris

Ineta Krastiņa

Laimonis Purs “Kaķīša dzirnavas”

Ilvita Kļaviņa (Otrais ministrs)

41

I

Viljams Somersets Moems “Brīnumlīdzeklis”, pēc lugas “Trīs resnītes” motīviem

Inga Anča (Kristīne, trenere)

37

II

2.

Jaungulbenes tautas nama amatierteātris “Kuriozs”

Sarmīte Supe

Tamāra Gabe “Kristāla kurpīte”

Marta Paula Vītola (Eņģelis)

40

I

3.

Daukstu pagasta Staru kultūras nama amatierteātris

Astrīda Vilciņa

Monika Zīle “Čemergess”

Līga Dobre (Adelheide)

37,5

II

4.

Galgauskas kultūras nama amatierteātris

Līga Radiončika

Gunta Drezova “Lauku gurķis”

Jānis Biezais (Alfrēds Zirnis)

34

III

5.

Lizuma kultūras nama amatierteātris „Daiva”

Solveiga Vilka

Pēc Reja Kūnija lugas motīviem “Bīstami – sieva!”

Artis Kostigovs (Stenlijs Gārdners)

45

Augstākā

6.

Beļavas tautas nama amatierteātris “Mistērija”

Jolanta Zirne

Lelde Stumbre “Kalnu Tāle”

Anita Rakstiņa (Tāle Kalna, mūsdienās)

45,5

Augstākā

7.

Līgo kultūras nama amatierteātris “Vieglu garu!”

Biruta Tropa

Aiva Birbele “Zaļā zona”

Vivita Zvirgzdiņa (Marika)

33

III

8.

Lejasciema kultūras nama amatierteātris “Paradokss”

Ineta Krastiņa

Emīls Braginskis, Eldars Rjazanovs “Ikdieņu dienas un nedienas”

Sandra Brieže (Kalugina Ludmila Prokofjeva)

38,5

II

9.

Beļavas pagasta Ozolkalna amatierteātris

Jānis Skopans

Rafijs Šarts “Manu sievu sauc Moriss”

Artūrs Martuzāns (Boriss, Brālīgās palīdzības aktīvists)

45,5

Augstākā

10.

Stāmerienas tautas nama amatierteātris “Spēle” un Litenes tautas nama amatierteātris “Nebēdnieki”

Ilvita Kļaviņa

Ādolfs Alunāns “Seši mazi bundzinieki”

Aivars Krūmiņš (Dāvids Himmelmans) – Litenes AT; Aiva Rēdere (Anna Šteinberg) – Stāmerienas AT

41

I


Žūrija: Dace Liepeniece - Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa teātra muzeja eksperte, Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Ritums’ teātra studijas “’Haritas” vadītāja un režisore; Jānis Kaijaks - Latvijas Nacionālā teātra aktieris, režisors, producents, Ogres tautas teātra režisors. Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2016” finālā par veiksmīgāko atzīts Oskara Vailda lugas “Cik svarīgi būt nopietnam” Ogres Tautas teātra iestudējums Jāņa Kaijaka režijā. Jānis Kaijaks saņēmis arī Gada režisora titulu.

"Žūrijai tika dota iespēja izvēlēties, kuram no aktieriem izrādīt savas simpātijas un piešķirt žūrijas specbalvas. Daces Liepenieces specbalvu saņēma Artūrs Donskis (Lizuma amatierteātris), Jāņa Kaijaka atzinību izpelnījās Diāna Tuča (Ozolkalna amatierteātris)," atklāj D.Dīvāne,.

Skatē nepiedalījās Rankas kultūras nama amatierteātris “Rameka. "Taču, uzrādot ļoti apsveicamu rezultātu un iegūstot 1.pakāpes diplomu (44,5 punkti), “Rameka” ar M.Zīles komēdiju “Džentlmenis ar pannu” piedalījās Balvu novada amatierteātru skatē 29.aprīlī. Par Rankas teātra Zelta aktieri tika atzīts Kaspars Loginovs. Lepojamies un apsveicam arī Rankas aktierus un režisoru Mārtiņu Gaigalu," stāsta D.Dīvāne.

6.maija vakarā visi aktieri un interesenti pulcējās uz skates noslēgumu Jaungulbenes tautas namā. "Pirms rezultātu paziņošanas visiem bija iespēja vēlreiz baudīt režisores Aldas Albertes un Tirzas amatierteātra fantastisko iestudējumu “Ak, Maris, ilgu nemiers nenorimst!”, ar kuru teātris piedalījās arī amatierteātru skates “Gada izrāde 2016” reģionālajā skatē, iegūstot I pakāpes diplomu un atzinību par kostīmiem," stāsta konsultante.

Amatierteātru skates noslēguma pasākum2018.gadā rīkos Beļavas pagasts, jo abi Beļavas pagasta amatierteātri izpelnījās augstāko žūrijas vērtējumu.

"Ir neizsakāms prieks par amatierteātru azartu un saliedētību, kas ļauj sasniegt attiecīgus rezultātus. Jāuzsver režisoru spējas piesaistīt arī citus speciālistus (kustību māksliniekus, mūzikas autorus, tērpu māksliniekus), kuri var sniegt arī savu ieguldījumu izrāžu pilnveidē. Neskatoties uz teātru un izrāžu dažādību, kopā tiek veidota spēcīga kopiena – vienota novada amatierteātru saime","atzīst D.Dīvāne.


Pievieno komentāru

Komentāri 12

visu 11 izrāžu skatītāja

Prieks par izrādēm. Beļavas un Lizuma teātris bija godam pelnījuši augstāko vērtējumu. Ozolkalna gan nebija līdzvērtīgs ar šiem kolektīviem.Bet, ja jau tā lemts.... Lai veicas visiem kolektīviem.

pirms 3 gadiem, 2017.05.09 12:47

Ilga

Pilnīgi piekrītu. Es gan neredzēju Lizuma izrādi piektdien, bet atsauksmes dzirdēju vislabākās. Bet, runājot par Beļavas pagasta kolektīviem, 100% piekrītu. Režisores Jolantas Zirnes izrāde bija pelnījusi augstāko vērtējumu, bet Jāņa Skopana izrāde neattaisno iegūto rezultātu.

pirms 3 gadiem, 2017.05.09 19:21

Kā parasti

Būtu nu paklusējuši - darbs kvalitatīvs, mūsdienīgs, humoristisks, baudāms un SAREŽĢĪTI iestudējams. Šīs visas trīs izrādes godam nopelnījušas augstākās pakāpes.
Gribētos zināt - kādēļ gan Lizuma izrāde tiek vērtēta augstāk?

pirms 3 gadiem, 2017.05.09 20:43

Arī skatījos!!!

Ozolkalns bija pats labākais!!!!

pirms 3 gadiem, 2017.05.09 13:32

Neitrālis

Vai Ozolkalns bija labākais vai nebija, tas ir subjektīvs viedoklis. Paļaujos un profesionālas žūrijas vērtējumu. Manuprāt, pārāk drastiska.
Esmu sajūsmināts par Beļavas otru kolektīvu. Sevišķi par brīnišķīgo žurnālistes ainas atveidotāju, perfekta meitene savā lomā!
Lizums domāju, ka gluži augstākajā pakāpē nebija liekams, bet kā jau minēju, žūrija zin ko dara.
Sākšu gaidīt jaunās izrādes, kopumā izrādes bija baudāmas. un prieks par tiem kolektīviem, kuri nebaidās iestudēt tikai komēdijas. lai veicas!

pirms 3 gadiem, 2017.05.09 16:14

EMO

Visas 11 izrādes neredzēju, bet man simpātisks likās Jaungulbenes teātris, reģiona skates laureāti Tirza un jauka bērnu izrāde arī Gulbenei, bet Beļavas "Kalnu Tāle" mani garlaikoja, 1) Neiznesa savu stāstu; 2) pašvaki aktieri; 3) nesapratu līdz pašiem beigām, ko tā režisore durvis vārstīdama gribējusi pateikt!

pirms 3 gadiem, 2017.05.09 23:34

Skates dalibnieks

Pilnīgi piekrītu, es arī tajā "Kalnu Tālē" daudz ko nesapratu. Ozolkalnam gan bija spraiga un forša izrāde, bez nekādiem slima kaķīša murgiem.

pirms 3 gadiem, 2017.05.09 23:40

eee

Žēl ka nesaprati , bet visi jau arī nevar. Pašvaki skatītāji.

pirms 3 gadiem, 2017.05.10 17:47

Ļubiņa

Nu redz, cik cikvēku tik viedokļu...
Man ar kalnu Tāle be visai...
Līdz asarām aizkustināja Kristāla kurpīte. Kaķītis ar bija labs...un Ozolkalns.
Bet malači gan visi

pirms 3 gadiem, 2017.05.10 07:36

Rasma

Es nesaprotu, kādēļ Beļavas amatierteātri nevada mūsu pašu Sarmīte. Vismaz saturīgas un baudāmas izrādes tika veidotas, bet tagad Jolantai Zirnei ne šis ne tas. Sanācis tāds savārstījums no visa pa druskai. Mani šī gada favorīti JAUNGULBENE, OZOLKALNS UN GULBENES Kaķīša dzirnaviņas.

Vēl man jautājums, kas tā tāda Dārta Dīvāne? Kur tāda uzradusies, tāds absolūti bezpersonisks, vēss un auksts cilvēks. Ne plašsaziņas līdzekļos izteikties māk, ne arī kompetenta kaut ko bilst. Galīgi garām ...

pirms 3 gadiem, 2017.05.10 22:19

Xxx

Dārta ir jauna meitene, kas ir liels malacis! Viņas pārziņā ir visa novada amatiermākslas kolektīvu darbība. Meitene ir savā vietā.
Čūsku viedokļi mums neinteresē...????

pirms 3 gadiem, 2017.05.11 08:56

EMO

Diemžēl arī mans viedoklis ir tāds, ka Dīvāne ir pilnīgi garām. Pat nespēj būt precīza un nespēj precīzus teātra skates rezultātus atspoguļot publiskajā telpā ... “Rezultāti iepriecina. Tirzas amatierteātrim “Mūžam tavs” un jauniešu teātra studijai “Miljons” par izrādi „Ak, Maris, ilgu nemiers nenorimst!” – 1.pakāpe (40 punkti) un atzinība par izrādes kostīmiem. Jaungulbenes amatierteātrim “Kuriozs” par Nikolaja Erdmaņa izrādi „Pašnāvnieks” – 2.pakāpe (35 punkti) un Gulbenes Tautas teātrim par Džona Bointona Prīstlija izrādi „Viesnīcas noslēpums” – 3.pakāpe (34 punkti). Paldies drosmīgajām režisorēm – Aldai Albertei, Sarmītei Supei Stabiņai un Inetai Krastiņai – un ikkatram aktierim par ieguldīto darbu un atdevi,” ir gandarīta D. Dīvāne. ĀRKĀRTĪGS KAUNS

pirms 3 gadiem, 2017.05.11 18:17

Kultūra un izklaide