Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadā atzīmē Kārļa Sebra simtgadi

Nacionālā teātra aktierim Kārlim Sebrim 18.februārī apritēja 100 gadu jubileja. To, kā viņa vienmēr mīlētie lizumnieši un sinolieši 22.februārī atzīmēja šo pasākumu, mākslinieks vēroja jau no mūžības pasaules.

Jubilejai veltītajā dienā K.Sebra vārds skanēja gan Lejasciema kultūras mantojuma centrā, kur atmiņās kavējās centra vadītāja Inta Balode, gan pie mākslinieka dzimtajā mājām „Ārēm” Sinolē, gan piemiņas brīdī Lizuma pagasta Sila kapos pie K.Sebra vecāku atdusas vietas, kur līdz ar sveču liesmām uz kapu kopiņām slīga balti ziedi.

Lizuma vidusskolas novadpētniecības muzejā ikvienu, kas piedalījās ekspozīcijas „Kārlis Sebris un Lizums” atklāšanā no portreta un fotogrāfijām vērīgi uzlūkoja pats skatuves mākslas meistars un viņa atveidoto lomu varoņi.


Lizuma kultūras nama amatierteātris „Daiva” jubilejas pasākumā spēlēja pirmo ainu no Juhana Smūla 1967.gadā sarakstītās lugas „Mežonīgais kapteinis Kihnu Jens”. Tērpus šim uzvedumam bija laipni atvēlējis Nacionālais teātris. Teatrāolo pasākumu „Kārlis Sebris, Kihnu Jens un gaujmalieši”, kas notika Lizuma kultūras namā, paspilgtināja un teatrālo gaisotni radīja divi mīmi.


Ar interesi varēja klausīties arī atmiņu stāstos par mākslinieku. Tajos dalījās Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte, jo tieši Tirzas kultūras nama skatuve ir pirmā, uz kuras K.Sebris nospēlēja savu pirmo lomu lugā „Ceļš uz elli”.


„Ar to arī sākās viņa ceļš uz lielo skatuvi. Arī draudzesskolas gados K.Sebris tika spēlējis dažādas lomas. Man ir saglabājušās arī dažas viņa vēstules,” atceras A.Alberte.


Lizuma vidusskolas absolvente kādreizējā Gaujienas pagasta padomes priekšsēdētāja Mētra Kalniņa atcerējās, kā savulaik pie K.Sebra mācījusies pareizi runāt dzeju, dziedāja Dambrovu ģimene, kas ar savu muzikalitāti priecēja K.Sebri viņa 90.jubilejā, atmiņās kavējās arī Lizuma aptiekas vadītāja Laima Klimona un Raitis Apalups.


Uz tikšanos bija ieradies arī Nacionālā teātra aktieris, jubilāra ģērbtuves partneris Mārcis Manjakovs un novadnieks Valdis Zilveris.

K.Sebrim vienmēr garšojis īsts zemnieku ēdiens, tāpēc arī simtgades atceres pasākumā visiem bija iespēja nobaudīt miežu biezputru.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide