Novada skatē tirzmaliešu “Bildinājums” paliek nepārspēts 4

Lielās talkas dienā septiņas brīnišķīgas izrādes Gulbenē un Rankā parādīja novada amatierteātru skates dalībnieki. Iestudējumus vērtēja žūrija - Latvijas Kultūras koledžas pasniedzējs Imants Jaunzems un Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna. Vairāk foto šeit.

Skatē par labāko iestudējumu tika atzīts Tirzas amatierteātra "Mūžam tavs" rādītais Antona Čehova darba "Bildinājums" iestudējums (režisore Alda Alberte). Tirzmaliešu kolektīvā par zelta aktieri tika atzīts un Gulbenes Tautas teātra balvu saņēma Ivana Vasiļjeviča Lomova lomas atveidotājs Māris Sirmulis.  

Beļavas amatierteātris "Mistērija" skatē rādīja Aivara Bankas komēdiju "Meitiņa" (režisors Jānis Skopans). Zelta aktiera titulu ieguva slaktera lomas atveidotājs Jānis Lībietis, kurš amatierteātrī darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. 

 

Līgo amatierteātris tāpat kā beļavieši ir iestudējis Aivara Bankas komēdiju "Meitiņa" (režisore Kristīne Bekmane), ko rādīja skatē. Līdz ar to skatītājiem bija iespēja salīdzināt. Zelta aktrises titulu šajā kolektīvā saņēma Vivita Zvirgzdiņa, kura atveidoja kolorītas lauku sievas tēlu.

 

Jaungulbenes amatierteātris iepriecināja ar Edvarda Vulfa lugas "Līnis murdā" iestudējumu (režisore - Biruta Tropa). Zelta aktrises titulu par Hollas lomu šajā izrādē saņēma Sarmīte Supe - Stabiņa, kura ir arī Jaungulbenes tautas nama vadītāja.

 

Lejasciema amatierteātris "Paradokss" vērtējumam nodeva Vigitas Pumpures komēdiju "Kaimiņu būšana" (režisore Ineta Krastiņa). Zelta aktiera balvu saņēma Austra lomas atveidotājs Edgars Puidze.

 

Litenes amatierteātris "Nebēdnieki" rādīja G.Mīlberga (Skuju Frīda) lugas "Patiesības dzēriens" iestudējumu (režisore Sarmīte Locāne). Zelta aktiera balvu saņēma kalpa lomas atveidotājs Aivars Krūmiņš. "Dzirkstelei" viņš stāsta, ka teātri ar pārtraukumiem spēlē jau 20 gadus.

 

Beļavas amatierteātra režisors J.Skopans skatei bija sagatavojis arī savu iestudējumu Rankas amatierteātrī "Rameka" - Mišela Fermo komēdiju "Krīt klaudzot durvis". Zelta aktrises titulu šajā kolektīvā izpelnījās kalpones Arlēnas lomas atveidotāja Inese Ozola.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Paldies visiem kolektīviem par lieliskajām izrādēm un ieguldīto garīgo darbu! Skaisti! Jauki pavadīta diena. Ir gandarījums arī skatītājiem. Vislielāko baudījumu sagādāja tirzmalieši. Paldies!

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 11:51

?

Nesaprotu, par ko Rankai iedeva tik daudz punktu? Tik garlaicīgi bija vērot izrādi! Vieni izrādes laikā gulēja, citi gāja ārā.... Vietām nevarēja saprast ko aktieri runā... Vienīgais efekts bija ēnas....Laikam au tāpēc, ka mūs uzņēma un bija neērti, ka mājiniekiem būs jāpaliek zemāk...

pirms 9 gadiem, 2012.04.24 11:36

Kultūra un izklaide