Novada svētki: galvenajās lomās - slaveni novadnieki

Gulbenes novada svētkos, kas notiks šajā sestdienā Jaungulbenē, pie pils varēs vērot muzikālu kustību un gaismu uzvedumu “Barona meitas septiņi sapņi”. Galvenajās lomās iejutīsies novadnieks operdziedātājs Nauris Indzeris, kurš pārtaps par Jaungulbenes baronu Paulu fon Tranzē-Rozeneku, bet novadniece mecosoprāns Sabīne Krilova - par barona dzīvesbiedri Adu fon Tranzē-Rozeneku.

“Skatītājiem šis būs īpašs mākslas baudījuma mirklis, jo uz skatuves redzēsim un dzirdēsim Latvijā populāros māksliniekus Nauri un Sabīni. Jāpiebilst, ka Naurim tikko aiz muguras ir opermūzikas svētki, taču viņš ir pilns enerģijas dziedāt arī mūsu svētkos. Uzvedumā piedalīsies arī novada amatiermākslas kolektīvu dalībnieki – aktieri, dejotāji un mūziķi, “ informē svētku organizatori. Šonedēļ Jaungulbenē mākslinieki jau pulcējas mēģinājumos.

Otra būtiska aktivitāte ir “Goda kalna” atklāšana latviešu darba tikumam jeb vides objektu parāde, ko kā dāvanu Jaungulbenei ir sarūpējušas pārējās Gulbenes novada pārvaldes. Godā tiks celti tādi darbarīki kā tītavas, pavārnīca, pakavs, bišu strops, lāpsta, dzirnavas, zāģis un citi darbarīki.

“Goda kalna” atklāšanas pasākumu papildinās perkusionistu grupa no Katalonijas “Fills de la Flama” (“Liesmas bērni”). Novada pašvaldību sarūpētās dāvanas Jaungulbenei būs paliekošas un “Goda kalnu” rotās arī pēc novada svētkiem.
Jāpiebilst, ka novada svētkos ieradīsies Paula fon Tranzē-Rozeneka pēcteči no Vācijas, kā arī mākslas muzeja “Rīgas Birža” pārstāvji, jo šajā muzejā apskatāma Tranzē-Rozeneka gleznu kolekcija.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide