Novada svētki Jaungulbenē būs augusta sākumā 7

Nākamie, nu jau sestie pēc kārtas, Novada svētki norisināsies Jaungulbenes pagastā, turklāt šoreiz tie notiks augusta, nevis jūlija sākumā.

Novada svētki norisināsies 6.augustā. Novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna stāsta, ka svētku norises datumu izvēlējies Jaungulbenes pagasts. Šoreiz Novada svētkos satiksies vairāki laikmeti, vēsturiskie mākslas stili un dažādas izdarības. Tas viss ļaus paskatīties un iepazīt Jaungulbeni no citāda skatpunkta.

“Mūsdienu laikmeta izpratnē ar Jaungulbeni cilvēki varēs iepazīties, piedaloties Jaungulbenes pagasta tūrisma rallijā. Tajā varēs pieteikties ģimenes, draugi, paziņas, dažādas komandas, kas brauc ar mašīnām. Tā būs iespēja satikties ar Jaungulbenes pagasta cilvēkiem un apceļot pagastu, izpildot dažādus uzdevumus,” atklāj E.Siļķēna.

Kā jau ierasts, Novada svētkos būs daudz un dažādu mākslas izpausmju un izdarību, paredzētas arī sportiskās aktivitātes, taču iespējams, ka sporta spēles šoreiz būs domātas un veidotas senākā stilā. Atkal taps īpaši svētkiem Jaungulbenes pagastā veltīts uzvedums. Šoreiz, balstoties uz Jaungulbenes muižas vēstures faktiem, īpašajam oriģināldarbam libretu raksta jaungulbeniete Inta Aizkalniete, savukārt mūziku komponē jaungulbenietis Jolands Andževs.

Tāpat kā citos gados, Novada svētku pasākuma organizēšanā tiks iesaistīti mūsu novada pašdarbnieki un cilvēki. “Pavasara pusē noteikti aicināsim arī visus piedalīties Jaungulbenes sakopšanā, lai šī vieta kļūst skaista un iedvesmojoša. Novada svētki ļaus šoreiz paraudzīties uz  Jaungulbeni un sajust tās brīnišķīgo gaisotni un auru,” piebilst E.Siļķēna. 

Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs atzīst, ka sāpīgs jautājums ir Jaungulbenes pils teritorijas sakārtošana, jo Novada svētku pasākumi ir iecerēti arī pils teritorijā.

“Mēģinām atrast kontaktu ar īpašniekiem, ievirzes jau ir. Ļoti ceram, ka viņi atbrauks uz šejieni un mēs varēsim rast kādu vienošanos. Otrs sāpīgs jautājums ir bijušās arodskolas teritorija, ko arī mēģinām risināt. Protams, aicināsim iesaistīties arī pagasta iedzīvotājus, sakopt savas teritorijas un iesaistīties pagasta sakopšanā,” saka A.Vasiļjevs.

“Nu ir pienākusi mūsu kārta uzņemt visus pie sevis. Darbs, protams, ir jāiegulda milzīgs, gatavojoties svētkiem, bet tomēr, cik arī ir dzirdēts no kolēģiem citos pagastos, kur svētki jau ir notikuši, pagasts ir ieguvējs. Tā ir iespēja uzfrišināties un pēc tam censties noturēt šo līmeni arī tālāk un, protams, pievērst uzmanību visam labam un skaistajam, kas ir pagastā.”

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Iedzīvotāja

Dzērāji jau tagad varētu apstaigāt savas vietas un savākt tās pudeles maisos.

pirms 5 gadiem, 2015.12.13 11:55

Malači!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu ko lai saka... plānotāji ir vienkārši ģēniji- ieplāno novada svētkus reizē ar kaimiņu pilsētas svētkiem Alūksnē- ģeniāli!!!!!! Ja vēl jūlija sākumā būtu cerības sagaidīt kādu alūksnieti ciemos, tad tagad tie gulbenieši, kam ir kāds sakars ar Alūksni, notiekti būs tur un pasākums Jaungulbenē būs nekāds.

pirms 5 gadiem, 2015.12.14 09:33

Pateicība

Tiešām pateicība šāda pasākuma norisei ,jo šajā pagastā vajag nopietnu motivāciju , lai notiktu tāds brīnums, kā piemēram, apkārtnes un objektu sakopšana. Diemžēl tāda nu tā saimniekošana līdz šim ir bijusi.

pirms 5 gadiem, 2015.12.14 10:34

Kaimiņpagasts

Tad jau sanāk, ka Novada svētki sakritīs ar kapusvētkiem Līgo pagasta Ušuru kapiņos.Kaut kā tā nevisai

pirms 5 gadiem, 2015.12.14 10:35

Lauki

Vienmēr mūžu mūžos kādam kaut kas sakritīs vai nesakritīs.Tā ir pilnīgi tukša un nevajadzīga spriedelēšana.Kad nolemts,tad arī jārīko! Baigais jau notikums Alūksnē,laikam jau arī Rīgas svētki tiks saskaņoti ar Alūksni. A man tieši tajā laikā govs plāno atnesties,bet mūsu pēc jau datumu nemainiet,viss kārtībā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.14 11:01

pilsēta

Labs!!! ...par to govi...
Paldies,pat sasmējos.

pirms 5 gadiem, 2015.12.14 16:27

Ex Gulbeniete

Ha! Esmu Gulbeniete, bet jau sen esmu ieplānojusi doties uz Alūksnes pilsētu svinēt svētkus tur!
Man patīk viņu stils, kaa viņi veido svētkus un cik lielas cilvēku masas apmeklē viņu veidotos pasaakumus. Pat no Rīgas un ārvalstīm. Pagājušo gad redzēju ķīniešus un protams, kaudzi ar Lietuviešiem un Igauņiem.
Datumu gan varēja izveleties citu. Julija beigas. Visi zin, kad augusta pirma nedela pieder Aluksnei. Ta ir tradicija

pirms 5 gadiem, 2015.12.27 17:19

Kultūra un izklaide