Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada svētki Lizumā iecerēti vērienīgi 23

Gulbenes novada svētki šogad notiks Lizumā. Galvenais svētku datums būs 10.augusts. 9.augustā tiek plānots ieskaņu koncerts, savukārt 11.augustā iecerēts organizēt koncertu baznīcā (kā noslēguma aktivitāti).

”Svētku nosaukums, visticamāk, būs “Lizuma septiņstūris”, bet ir vēl citi varianti. Uzmetums tam, kādus mēs Lizumā redzam šos svētkus, jau ir tapis,” “Dzirkstelei” stāsta Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte. Viņa saka – ir “septiņas lietas, kuras dara kopienas cilvēkus laimīgus: savstarpējā sapratne, atbalsts, prieks par padarīto, saņemta atzinība, kopīgs mērķis, piederības sajūta, mīlestība”.
Svētki tiks atklāti un ieskandināti 9.augusta vakarā ar pūtēju mūziku, lāpu gājienu, uguns skulptūrām pie Mades dārza dīķa, mūzikas skolas absolventu nakts koncertu pilī un sadziedāšanos ar Zigrīdu Kručenu.

10.augusta rīts sāksies ar motobraucēju un velosipēdu vadītāju goda apli Lizumā. Velēnas lidlaukā būs iespēja redzēt paceļamies debesīs dažādus mazos lidaparātus, dronus ieskaitot. Būs arī iespēja ar deltaplānu vērot Lizumu no putna lidojuma. Paredzams, ka būs arī gaisa balons.

Šajā dienā Lizuma centrā notiks tirgus, folkloras kopu un citu tautas mākslas kolektīvu uzstāšanās. Svētkiem esot doma radīt īpašu Lizuma monētu, kuru ikviens varēs izkalt. Svētku kulminācija būs pajūgu gājiens no bijušās pagastmājas (internāta) uz centru. Notiks vērienīgs visu novada tautas mākslas kolektīvu koncerts. Notiks sadziedāšanās ar Intaru Busuli. Būs strūklaku šovs.

Bērniem tiks organizētas rotaļas. Būs iespēja apskatīt Brektu ģimenes un Gulbenes mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi Lizuma dzirnavās. Tiks organizētas ekskursijas ar kabrioletu. Mades dārzā varēs satikt zāļu sievas. Būs vēl citas apskates vietas Lizumā, sacensības un teātra izrāde “Bīstami – sieva”. Diena noslēgsies ar zaļumballi, ar izgaismotām takām pils parkā.

11.augustā Velēnas luterāņu baznīcā būs mūzikas skolas audzēkņu koncerts. Sila kapos notiks kapusvētki. Lizumā muzicēs pūtēji.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Ance

Tad jau agrā pavasarī jāsāk domāt par internāta apkārtni. Citādi izgāšanās uz līdzenas vietas. Tāds bardaks visapkārt,sākot no Pamatu mājas,stacijas un vēl pa kreisi. Padomājat,cik cilvēku sabrauks!!!

pirms gada, 2019.02.03 11:28

Zane

Izklausās grandiozi,prieks,ka tā cenšas novada ļaudīm. Lūgums padomāt par mazākajiem apmeklētājiem,varbūt kādu stūrīti kur iespēja palaist rotaļāties,jo diena gara un nogurdinoša,varbūt arī kādas aktivitātes bezmaksas,jo tagad jau pārsvarā bērniem par visu jāmaksā,tas gan būtu jauki.

pirms gada, 2019.02.03 11:47

Māris

Internāta apkārtne nav domāta apskatei ????
Jo viss būs Velēnas lidlaukā.

pirms gada, 2019.02.03 12:06

LV

Pilī muzicēs mūzikas skolas audzēkņi, absolventi, un arī baznīcā? Nebūs par daudz....? Svētku noslēgumam gan varēja baznīcas darboņi sameklēt kādu profesionālāku mākslinieku.....

pirms gada, 2019.02.03 12:48

!

Pilī- absolventi.
Baznīcā - tagadējie audzēkņi.Esiet bez raizēm- pietiekoši labā līmenī. Nopelnījuši,ka par viņiem līdzcilvēki priecājas,nevis vaid,ka par daudz.

pirms gada, 2019.02.03 17:50

Kādreiz lizumiete

Ja nezinātu apkārtni, tad, ejot pa bijušo dzelzceļu no Tirzas puses uz internātu būtu nomaldījusies, koki saauguši kā mūžamežā, pa šoseju uz Madonas pusi taču vēl kāds brauc, nepietiek tikai kopt centru, kad apkārtne aizaug.

pirms gada, 2019.02.03 14:16

RTX RIGA

Lidlauks uz tavas galvas

pirms gada, 2019.02.03 20:56

Mārim

Tur paredzēts braukt ar zirga pajūgiem. Ja tu tikai lidosi,okei. Bet būs arī citi pasākumi.

pirms gada, 2019.02.03 15:56

Kārlis

Milzīgs mikslis, bez kaut kādas galvenās domas, motīva! Viss sabāzts vienā maisā! Kāda galvenā doma? Lai tikai būtu viss kaut kas? Kāds sakars Busulim ar Lizumu, novadu? Edītei novada svētki bija ar domu izcelt katras vietas vienreizigumu, vēsturi u.t.t. šeit tāds mikslis, ka brrr....viss no visa!

pirms gada, 2019.02.04 08:05

Aina

Piekrītu Kārlim.

pirms gada, 2019.02.08 19:36

tanku bučotājs

Krievmīlis Blusulis lai brauc uz kremli trallināt un paķer līdzi arī Laimočku.

pirms gada, 2019.02.04 08:46

BIJA

Kad bija NOVADA svetki SILMACOS,tad visi kopa jutam lidzi saviem aktieriem,visi bijam vienoti,jautri skatoties Skroderdienas pasu izpildijuma.Varbut var atkartot un tas mus atkal visu novadu saliedetu?! Reiz bija,bet bija loti labi...

pirms gada, 2019.02.04 09:18

Galka

Šoreiz tiešām ir neloģiski viss. Un tie teksti, ka iespējams būs.....
Kāds sakars Busulim ar sadziedāšanos. Lizums grib uzlekt augstāk par visiem un pieaicināt mēmo dziedoni. Nu ja, Lizums ir Lizums, ko ta novada Tranzītu taču neņems.

pirms gada, 2019.02.04 09:30

....

Kārtējais Lizuma nīdējs :D

pirms gada, 2019.02.04 11:22

Ilga

Nu patiešām, kuram ienāca prātā šāds murgs? Pajūgu parāde, deltaplāni, gaisa baloni? Varbūt vēl kādus helikopterus un lidmašīnas pieķert? Kāds novada svētkiem sakars ar gaisa baloniem u.c.? Vai Lūzumam pietrūkst savu, savu! pagasta bagātību? Labāk jau tad Prāta vētru arī paņemt, visu, kas tikai Latvijā ir! Un tur pašvaldībai būs naudas diezgan?Cik maksā viens Busulis, kāpēc? Viņam koncertu pietiek! Kāpēc tāds murgs?

pirms gada, 2019.02.04 11:51

Ilona

Lūk pierādās, ka novadā nav kultūras vadības, kas noliek pie vietas izlepušos Lizuma ļaudis, kuri paši kaut ko sadomājuši, un nu tik taisīs. Kāds man Litenietim prieks par svētkiem Lizumā? Busuli klausīties var arī pa televizoru. Vai savi cilvēki tiks aizmirsti? Kapēc Lizuma teātris spēlēs izrādi, vai tad novadā citi teātri nav labāki? Vairāk izklausās pēc Lizuma svētkiem. Nu i diilēs, nebraukšu.

pirms gada, 2019.02.04 14:51

Līze

Man gan šāda svētku programma patīk. Visiem nekad nebūs labi. Lai veicas rīkotājiem!

pirms gada, 2019.02.04 19:09

Ance

Vēl laika diezgan,var rīkot aptauju ,lai var izteikties visi novada ļaudis ar saviem priekšlikumiem un tad izvēlieties ,ko var izdarīt. Vai šī dāma varēs pārtērēt līdzekļus un būs viss atļauts?

pirms gada, 2019.02.05 10:50

Vietējais

Nebļaujiet nu uz visiem Lizumniešiem, mēs vienkāršie Lizuma ļaudis nepiedalāmies šo pasākumu organizēšanā un plānošanā. Ticiet man, mums neviens pat nejautā, kā un kam būt. Lizuma Kultūras cilvēki par šīm lietām domā, nevis Lizumnieši. Nav smuki tā uz visiem vinnozīmīgi taurēt.

pirms gada, 2019.02.06 08:07

Švarcs

Neizvairies no atbildības! Esi vīrišķīgs kā Švarcs (vismaz vārdos)!

pirms gada, 2019.02.07 20:27

Atbilde

Noteikti nebija domāts kādu aizskart. Bet izlasīt tādu faktu avīzē un vairāk neko nezināt!!! Tas nav godīgi tieši pret cilvēku parasto. Un pasākumi jārīko uz vietas,kur cilvēki var visu izstaigāt kājām. Kā tas cilvēks tiks līdz lidlaukam? Nē jau visiem ir transports. Un varbūt kādam cilvēkam ir vēl citas idejas,ko varētu darīt. Mums pašiem ir tik daudz pa visu novadu pašdarbnieku. Tur sanāktu tāds grandiozs koncerts. Mēs nemaz tik daudz neesam redzējuši,kā mūsu bērni un lielie cilvēki dzied un dejo. It īpaši bērnu koncertus vienmēr taisa darba dienās,kurš strādājošais nevar tikt. Un Busuli mums tiešām nevajag. Tādas pārdomas.

pirms gada, 2019.02.06 10:16

Kultūra un izklaide