Novada svētki: veidos kopīgu priekšnesumu 5

Trešajos Gulbenes Novada svētkos „Tirza laika turzā", kas 3.augustā notiks Tirzas pagastā, lielajā svētku koncertā „Te, kur Tirza!" piedalīsies daudzi populāri mākslinieki, kuri savu priekšnesumu veidos kopā ar konkrēta pagasta un Gulbenes pilsētas aktīvajiem pašdarbniekiem.

„Sākotnējā koncepcija bija katram pagastam rast novadnieku, kurš ir tieši saistīts ar konkrēto pagastu, un veidot priekšnesumu kopā ar pagasta cilvēkiem, lai tādējādi starp pagastu un novadnieku veidotos ciešākas saites. Laika gaitā pagastu kultūras darbinieki noskaidroja, ka ne visi novadnieki var ierasties uz pasākumu, tāpēc viņiem tika izteikts priekšlikums izvēlēties sev tīkamu mākslinieku, ar kuru sadarboties," stāsta Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.  

Gulbenes pilsētu pārstāvēs dziedātājs Ingus Pētersons, kurš ir dzimis Gulbenē, kopā ar Sabīni Krilovu, kā arī ielu vingrotājs Kaspars Zlidnis un Gulbenes ielu vingrotāji. Beļavu pārstāvēs dziedātāja Dace Zariņa no Siguldas un sportisti, Daukstu pagastu - Artūrs Uškāns un folkloras kopa „Līgo", Druvienu - Vītolu ģimene un folkloras kopa „Pērlis" , Galgausku - Laila Preise, „Veišu muzikanti" un teātra mākslinieki, Jaungulbeni - Puncuļu ģimene, sieviešu koris „Liede" un Jaungulbenes vokāli instrumentālais ansamblis. Lejasciema pagastu svētkos pārstāvēs ne tikai jauktais koris „Kaprīze", vokālais ansamblis „Akcents" un deju kopa „Unce", bet arī dziedātājas Ira Krauja- Dūduma un viņas meita Rūta Dūduma. Lejasciema kultūras nama vadītāja Rita Gargažina stāsta, ka Dūdumām ar kori „Kaprīze" ir bijis kopīgs koncerts. „Viņas ir mums labi draugi," saka R.Gargažina.

 

Litenes pagastu lielajā koncertā pārstāvēs Andris Maks, Andris Dzērve un Gunta Priedīte, Stāmerienas - Ralfs Rubenis un Rolands Radionovs, Stradu - Gunita Irbe un vokālais ansamblis „Pieskāriens". Lizuma pagasta kultūras nama vadītāja Elita Dūte stāsta, ka sarunas par piedalīšanos Novada svētku koncertā jau notikušas ar mākslinieci Patrīciju Brekti. Tirzu pārstāvēs dziedātājs Varis Vētra, kuram ir ne tikai radniecība ar Marisu Vētru, bet arī īpašums Tirzas pagastā, kā arī pagasta dziedošās ģimenes. Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens kopā ar pašdarbniekiem veidos kopīgu priekšnesumu, pārstāvot Līgo pagastu.

 

Māksliniekam ar Līgo pagastu gan nav nekāda sakara. Līgo tautas nama vadītāja Kristīne Bekmane stāsta, ka novadnieks Harijs Ozols diemžēl neesot varējis ierasties, bet Mārtiņš spēlējot Nacionālā teātra izrādē „Skroderdienas „Silmačos"". „Tā kā šī izrāde saistās ar Līgosvētkiem un arī mūsu pagasts nes Līgo vārdu, radām saikni ar M.Eglienu," stāsta tautas nama vadītāja.

 

Visu svētku lielo noslēguma koncertu kopā saturēs aktieris Guntis Skrastiņš, kurš gandrīz katru nedēļas nogali atpūšas savā lauku īpašumā „Pincikājas" Lejasciema pagasta Sinolē.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ļoti ceru, ka šoreiz svētki būs vienviet- un būs iespēja redzēt un izbaudīt visu. Lai arī pagājušā gada novada svētki bija skaisti- tie tomēr bija ļļļoti nepārdomāti tieši to daudzo norises vietu dēļ!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.18 18:03

lejska.lv

Pincikājas nav Sinolē, bet gan pie Sudala ezera, Jānūžu pusē. Tas tā- precizitātes labad.

pirms 7 gadiem, 2013.05.16 18:32

Berta

Iztrūkst informācija, ka Ranka novada svētkos piedalīsies ar Jāni Paukštello

pirms 7 gadiem, 2013.05.15 23:19

dunaveņije

Ja gribi tikt uz "Pincikājām",tad no Lejasciema jābrauc pa Alūksnes ceļu garām "Jānužiem",uz Zeltiņu pusi.
Sudala ez. ir Lejasciema pag.Sudala c. un daļa Alūksnes raj.,Zeltiņu pag.
Sinole ir no Lejasciema uz otru pusi,uz Velēnas pusi.

pirms 6 gadiem, 2014.06.03 14:02

Kultūra un izklaide