Novadā svētkiem gatavojas 39 deju kolektīvi un 9 kori 1

Gulbenes kultūras centru 31.martā pierībināja skolu bērnu un jauniešu deju kolektīvu dalībnieki. Viņi pirms atbildīgās atlases deju skates, kas notiks 18.aprīlī, kad sniegumu vērtēs valsts žūrija no Rīgas, atrādīja, cik gatavi jau šobrīd ir XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas Rīgā notiks no 6. līdz 12.jūlijam.

Gulbenes novadā šiem svētkiem cītīgi gatavojas aptuveni septiņi simti bērnu un jauniešu. Starp tiem ir 36 bērnu un jauniešu deju kolektīvi. Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības metodiķe Baiba Muceniece stāsta, ka šodienas skate ir pielīdzināma ģenerālmēģinājumam pirms atbildīgās atlases skates.

„Tomēr jau arī šajā skates pirmajā kārtā dejotāju sniegumu vērtēja žūrija, kurā ir pārstāvis no Balvu novada, kā arī Gulbenes novada deju pedagoģes Zaiga Mangusa un Edīte Ķikuste. Kuri konkrēti deju kolektīvi piedalīsies dziesmu un deju svētkos Mežaparka Lielajā estrādē, būs zināms tikai maija otrajā pusē, kad Valsts izglītības satura centrs paziņos dalībniekus, jo tad būs beigušās lielās atlases skates. Protams, visu izšķirs snieguma kvalitāte,” informē B.Muceniece. 

1. līdz 4.klašu grupā skatē piedalīsies 19 deju kolektīvi, 5. līdz 12.klašu grupā – 17 deju kolektīvi.

„Skatē katram kolektīvam ir jādejo divas dejas – viena izlozes, bet otra – izvēles deja. Izlozes deja tiek noteikta pirms skates,” skaidro izglītības metodiķe.

Kori savstarpēji apvienojas
Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas arī 9 kori. Starp tiem ir viens jauktais un divi zēnu kori. Pārējie ir 5. – 9.klašu kori.

„Mazajām lauku skolām ir grūti izveidot kori, jo ir neliels bērnu skaits, tāpēc kori šogad ir apvienojušies. Lizuma vidusskolas zēnu koris, kā arī 5. līdz 9.klašu koris ir apvienojies ar Druvienas pamatskolas dziedātājiem. Savukārt Tirzas pamatskolas dziedātāji ir apvienojušies ar Stāķu pamatskolas kori. Koriem pirmās kārtas skate notiks 23.aprīlī Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, bet atbildīgā atlases skate notiks 6.maijā. Salīdzinājumā ar dejotājiem koriem ir smagāki noteikumi, jo tiem skatē nav jādzied izvēles dziesma, bet ir noteikta viena obligātā dziesma, bet divas jāizlozē. Obligātā skates dziesma tiek paziņota septiņas darbdienas pirms atlases skates, bet izloze notiek piecas dienas pirms skates. Tas nozīmē, ka vienlīdz labi sagatavotam jābūt visam svētku repertuāram,” skaidro B.Muceniece.

Arī tas, kuri kori pārstāvēs mūsu novadu Rīgā, būs zināms tikai tad, kad skates būs notikušas visos novados un reģionos. „Mežaparka estrādes ietilpība ir tāda, kāda ir, tāpēc no visiem kolektīviem, kas gatavojas svētkiem, tiek tikai viena trešā daļa,” piebilst metodiķe.

Ir pamatotas cerības
Vidzemes reģiona skati jau 6.martā ir izturējuši skolēnu pūtēju orķestri. Jācer, ka svētkus ar savu skanējumu kuplinās Gulbenes bērnu mūzikas skolas pūtēju orķestris. Ir notikusi arī folkloras kopu skate, kurā piedalījās skolēnu folkloras kopa no Druvienas un Rankas. Novada skati ir izturējis Gulbenes vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis „DATL”. 

„Novada domes ēkā šobrīd ir apskatāma skolēnu vizuālās un plastiskās mākslas darbu izstāde „Rakstu darbi”. Drīzumā tiks izvērtēti labākie darbi, kas sevi apliecinās izstādes otrajā posmā, kas 29.aprīlī notiks Cēsīs. Savukārt no Cēsīm žūrijas atlasītie darbi tālāk ceļos uz dziesmu un deju svētkiem Rīgā. Tādā pašā kārtībā – novads, reģions – notiks arī tautas tērpu kolekciju skate. Vidzemes reģiona labākās tērpu kolekcijas tiks izraudzītas 29.aprīlī. Ceram, ka svētku laikā Vērmanes dārzā būs apskatāma arī tērpu kolekcija no mūsu novada,” saka B.Muceniece.

„Dzirkstele” jau informēja, ka Gulbenes novada dome, apstiprinot pašvaldības budžetu šim gadam, tajā ir paredzējusi aptuveni 57 tūkstošus eiro skolu kolektīvu dalībai Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.  

Pievieno komentāru

Komentāri 1

māmiņa

- kāpēc rakstā nepiemin pirmskolas kolektīvus...:((

pirms 5 gadiem, 2015.04.07 16:26

Kultūra un izklaide