Novadniece Sabīne Krilova uzvar prestižā konkursā 9

No 8. līdz 11.februārim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notika starptautiskais Georga Otsa jauno vokālistu konkurss/festivāls “Soprus 2017”. Tajā piedalījās arī mūsu novadniece, Latvijas Nacionālās operas un baleta māksliniece un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente Sabīne Krilova, kura kļuva par šī prestižā vokālistu konkursa uzvarētāju savā vecuma grupā.

Konkursā visi dalībnieki tika sadalīti pa vairākām grupām. Sabīne startējusi vecākajā grupā - no 23 gadiem. Starptautiskā žūrija, kurā strādājuši cilvēki no Igaunijas, Latvijas un Krievijas, Sabīnes dziedājumu novērtējuši augstu, piešķirot 1.vietu, kā arī specbalvu - iespēju jau aprīlī doties uz vokālistu konkursu Vīnē un koncertiem Bratislavā. Sabīnes tuvinieki stāsta, ka jaunā vokāliste bijusi patīkami pārsteigta par igauņu atsaucību un viesmīlību.

“Uz Vīni došos 8.un 9.aprīlī. Tas nebūs konkurss, kas veltīts konkrētam māksliniekam, bet tajā piedalīsies vokālisti no Eiropas. Tāpēc arī šis būs prestižs konkurss. Šajā vasarā pēc Mūzikas akadēmijas bakalaura diploma saņemšanas stāšos maģistratūrā, lai turpinātu sevi pilnveidot. Turpināšu strādāt arī Nacionālajā operā, bet vēl nav zināms, kādā statusā. Uzskatu, ka esmu vēl tikai sava ceļa sākumā,” saka Sabīne.

Minētajam konkursam ir sena vēsture. Astoņdesmitajos gados tajā piedalījušies arī Latvijas Nacionālās operas solisti Samsons Izjumovs un Aivars Krancmanis. Konkursam bijis vairāku gadu pārtraukums, bet tagad tas notiek jau trešo gadu pēc kārtas.    

Sabīne priecājas, ka Latvijas vārds atkal ir izskanējis ārpus tās robežām, ka viņas darbs ticis novērtēts. Nesen Sabīne debitējusi operas un baleta izrādē “Figaro kāzas”. Jaunā dziedātāja dažādos koncertos uzstājusies kopā ar sabiedrībā populāriem māksliniekiem.  Sabīne 2009.gadā ir absolvējusi Gulbenes mūzikas skolu, mācījusies Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā, bet šogad vasarā absolvēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

neziņa

Tā arī nav saprotams,kura tajā bildē ir tā dziedošā gulbeniete.Fonā viens onkulis vēl pasniedz kausu puikam.

pirms 4 gadiem, 2017.02.22 14:31

Vineta

Es arī nesapratu, kura no viņām?

pirms 4 gadiem, 2017.02.22 14:47

Xxx

Kādā bedrē jūs dzīvojat?

pirms 4 gadiem, 2017.02.22 19:45

Ak,Neziņa un Vineta!

Tak palasi zem bildes,kas rakstīts,kura ir Sabīne-no labās(ja vien jūs to saprotat)

pirms 4 gadiem, 2017.02.22 19:45

lasu visu dienu

Rakstu publicēja plkst.7 no rīta,bet piebildi (no labās) pievienoja tikai pēcpusdienā.Tā strādā paviršie un lasītājus necienošie žurnālisti.Būtu atvainojušies lasītājiem par savu neprofesionalitāti,bet to jau nesagaidīt.

pirms 4 gadiem, 2017.02.23 03:24

zina gan

novadniece ir ar tumšākajiem matiem! ????

pirms 4 gadiem, 2017.02.22 17:13

M

Precīzāk - gulbeniete. Pirmā no labās. Sabī īt, lai Tev Tavā mākslinieces mūžā izdodas iekarot vokālās mākslas virsotnes:)!

pirms 4 gadiem, 2017.02.25 15:53

Kultūra un izklaide