Novadnieku dienas: aicina novadnieku akadēmiskās un džeza mūzikas koncerts

Vecgulbenes muižas parkā, Gulbenē, 28.jūlijā pulksten 22:00 notiks novadnieku brīvdabas akadēmiskās un džeza mūzikas koncerts “Vakara mūzika pils parkā”, kas ir viena no Novadnieku dienu 2017 aktivitātēm.

Koncertā piedalīsies Nauris Indzeris, Sabīne Krilova, Rihards Plešanovs, Aiva Elsiņa, Valdis Zilveris, Ainārs Paukšēns, džeza kvartets (Vilnis Kundrāts, Oskars Račevskis, Zigis Žukovskis, Artis Orubs), pūtēju orķestris Jolanda Andževa vadībā, jauktie kori - “Harmonija” (Gulbene), “Kaprīze’ (Lejasciems), Lizuma jauktais koris - Ulda Kokara vadībā. Koncertu vada aktieri Aija Dzērve un Uldis Anže. Projekcijas nodrošinās VJ Kosmoss. Koncerta repertuārs būs dažādots, lai klausītājiem sniegtu ieskatu gan ārzemju klasiķu skaņdarbos, gan komponistu-novadnieku daiļradē.

Koncerts būs kā radoša platforma, kur muzikāli tiksies novadnieki – profesionāli mūziķi un komponisti, Gulbenes novada kori un orķestri, speciālisti un ikkatrs tuvāks vai tālāks klausītājs, kura piederība sakņojas Gulbenes novadā, uzrunājot arī klausītājus no Vidzemes un citām vietām.

Koncerts ir  viena no projekta “Klau! Sa-Skan!” aktivitātēm. Šis projekts ir guvis finansiālu atbalstu 2000 eiro apmērā, startējot “Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017” projektu konkursā. 

“Klau!”- tā ir iespēja apzināties, kā “savējie skan” un pārliecināties, ka “savējiem vienmēr saskan”. Viens no koncerta mērķiem ir paplašināt akadēmiskās mūzikas pieejamību reģionā, akcentēt novadnieku darbību un sasniegumus, kā arī caur mūzikas prizmu veicināt Gulbenes novada iedzīvotāju patriotisma un vienotības apziņu.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide