Novadnieku dienas: jauni vaibsti Jaunatnes parka sejā 1

Šoreiz Novada svētkos dāvanas saņems Gulbenes pilsēta. Piektdien, 28.jūlijā, Jaunatnes parkā pulksten 18.00 visi būs gaidīti uz vasaras skatuves un pagastu dāvanu – solu atklāšanu. Tā ir kļuvusi par Novada svētku neatņemamu tradīciju, ka katrs pagasts -  šoreiz Gulbenes pilsētai - dāvinās savu meistaru izgatavotu solu.

Gulbenes novada domes vides dizaina un labiekārtošanas speciāliste Laima Šmite-Ūdre stāsta, ka pagastiem jau iepriekš dotas norādes, kādam jābūt sola izmēram, lai kopumā tie ieturētu vienotu līniju.

“Soli tiks izvietoti Jaunatnes parkā, kurā atrodas strūklaka ar gulbju skulptūrām, tāpēc radās doma, ka arī solos ir jāiestrādā gulbja elements. Bija norāde, ka soliem jābūt tādiem, lai tie asociētos ar konkrētu pagastu, lai cilvēks jau pēc sola varētu pateikt, kurš pagasts to veidojis. Ir doma, ka līdzīgs sols varētu būt arī pašā pagastā, tādējādi veidojot saikni starp pilsētu un pagastu. Arī tad, ja kāds cilvēks vēlēsies tikties ar kāda pagasta konkrētu iedzīvotāju, šo tikšanos varēs norunāt parkā pie konkrētā sola,” stāsta speciāliste.

Dāvinātie soli galvenokārt tiks izvietoti tajā Jaunatnes parka daļā, kur šobrīd top arī vasaras skatuve. Ņemot vērā solu izvietošanas tehniskās iespējas, tie atradīsies gan uz bruģa, gan arī zālienā.

Pagasti dāvanas jau ir sarūpējuši. Piemēram, Jaungulbenes pagastā solu pat ar trim gulbju elementiem izgatavojis Aināra Cinkusa vadītais uzņēmums. Savukārt Beļavas pagasts izgatavojis solu kopā ar puķu dobi, tāpēc pēdējā brīdī atliks iestādīt tikai puķes. Ir arī vēl daudz citu interesantu ideju, kas pārvērstas realitātē. Pirmais savu dāvanu Jaunatnes parkā ierīkos Druvienas pagasts, kas jau ķēries pie sola pamatu betonēšanas. 

Uzreiz pēc vasaras skatuves atklāšanas 28.jūlija vakarā notiks arī pirmais pasākums “Zelta gadi” kopā ar novadnieku Jāni Rijnieku, Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestri, vokālajiem ansambļiem, līnijdeju grupām, folkloras kopām un grupu “Senči”. Vēlāk uz vasaras skatuves - nakts dejas “Mūsējie – savējiem”, kurās spēlēs novadnieku mūziķu grupas.

“Vasaras skatuves izveides darbi lietaino laiku apstākļu dēļ nedaudz iekavējās, bet līdz svētkiem viss būs kārtībā. Šogad vasaras skatuvē ir ieklāts tikai bruģa segums, tāpēc nāksies izmantot pārvietojamo skatuvi, bet nākamais solis būs tur izbūvēt arī vasaras stacionāro skatuvi, jo senās fotogrāfijas liecina, ka tur savulaik arī vēsturiski tāda ir bijusi. Pamazām piepildīsim visas ieceres,” stāsta Gulbenes novada domes vecākā konsultante kultūras jautājumos Edīte Siļķēna.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

AINA

Beidzot Gulbenē arī kaut kas sakustējies uz labo pusi , laikam tas viss , ka nomainījās jauna valdība .brīnumainā kārtā arī pasākumi par brīvu ,jo šāds pavērsiens pilsētā tiešām neticams.

pirms 3 gadiem, 2017.07.27 22:57

Kultūra un izklaide