Novadnieku dienas: kopīgi rada teātra izrādi 4

Gulbenes novada un pilsētas svētku norises laikā 29.jūlija vakarā pulksten 18.00 visiem interesentiem Gulbenes kultūras centrā būs iespējams noskatīties līdz šim neredzētu un attālināti gatavotu izrādi. Tā būs latviešu dramaturģijas vecmeistara Ādolfa Alunāna 1890.gadā sarakstītā luga “Mūsu pokāls”. Izrāde būs interesanta tāpēc, ka lomās darbosies mūsu novadnieki.

“Lomās iejutīsies Nacionālā teātra aktieris Uldis Anže, kā arī Zintis Borodkins, Juris Zeibārts, Druvis Brenčs, Agnese Strautiņa, kuri savulaik darbojušies Gulbenes Tautas teātrī. Kopā ar viņiem būs arī Anita Birzniece, Ineta Krastiņa, Kārlis Karolis un Sanita Duka. Viņi visi savu lomu tekstus jau pirms krietna laika sāka apgūt patstāvīgi. Pāris dienas pirms izrādes, kad visi sabrauks un sanāks kopā, tad visu izmēģināsim, lai tālāk nodotu skatītāju vērtējumam,” stāsta izrādes režisore Edīte Siļķēna.

Lugas darbība norisinās skolotāju dzīvoklī, kas atrodas nelielā pilsētiņā gluži kā Gulbene, kurā arī ir vilciens. Viencēliens ir muzikāls un humora pilns gabals, tāpēc varēs kārtīgi izsmieties. Galvenajā - skolotāja Kalniņa lomā iejutīsies U.Anže, bet viņa sievu Bertu atveidos A.Birzniece.  Par izrādes muzikālo noformējumu gādās novadnieks mūziķis Valdis Zilveris, kurš arī iesaistīsies izrādē un mūziku spēlēs, kā mēdz sacīt, dzīvajā. Tērpus galveno lomu tēlotājiem darina Gulbenes mākslas skolas pedagoģe Rudīte Liepiņa.

Pagājušajā piektdienā notika pirmais lugas lasījums un tās analīze. Tajā piedalījās arī U.Anže.

Gulbenes kultūras centra lielā skatītāju zāle var izrādīties par mazu visiem interesentiem, tāpēc ir padomāts par izrādes translēšanu interneta tiešsaistē, izmantojot LMT pakalpojumus. Vienlaikus izrādi varēs skatīties uz lielā ekrāna vasaras dārzā, kas atrodas kultūras centra iekšpagalmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pujeņu lauks

Tas tik būs super! Būs arī vecais labais Druvis! Bet kur tad Leons? Vai tad viņš nepiedalīsies?

pirms 3 gadiem, 2017.07.19 14:01

gulbeniete

Jā, Leona trūks daudziem...rets talants...

pirms 3 gadiem, 2017.07.19 14:27

?

kurš ir retais talants Leons?

pirms 3 gadiem, 2017.07.20 07:59

gulbeniete

Andrejevs leons.Gadiem ilgi piedalījās Gulbenes amatierteātra izrādēs.

pirms 3 gadiem, 2017.07.20 18:20

Kultūra un izklaide