Novadnieku dienas: pagasti izrādīsies Vecgulbenes muižas parkā 3

Tiem Novadnieku dienu dalībniekiem, kuri vēlas iepazīt un izzināt visus Gulbenes novada pagastu labumus 29.jūlijā ir jādodas uz Vecgulbenes muižas parku, kur līdz pat pulksten diviem pēcpusdienā notiks lielais labo lietu izrādīšanās tirgus. Tajā pilsētas un pagastu mājražotāji un amatnieki izrādīs savas prasmes, piedāvās iegādāties vietējo produkciju, iesaistīs radošās aktivitātēs un izdarībās.

Darbosies “Āža krogs”
Tirzas kultūras nama vadītāja Alda Alberte stāsta, ka Tirzas pagasts visas izdarības saistīs ar jaunatvērto “Āža krogu”, jo savulaik Tirzā darbojies krogs ar šādu nosaukumu. Tajā būs iespējams nobaudīt alu “Trakais āzis”. Arī šoreiz neizpaliks visiem jau labi pazīstamais draudzīgais āzis Zuntis  no “Avotiņu” mājām. Tirzmalieši mudinās izgaršot Tirzā cepto maizi, kā arī noteikt, ar ko atšķiras no septiņiem avotiem smeltais avota ūdens. “Interesenti varēs noskatīties filmiņas par Tirzu, apskatīt gleznas, kas tapušas pēc Ludolfa Liberta darbu motīviem. Tirzā ir pierakstītas 1500 tautas dziesmas. Arī tās izlocīsim,” stāsta A.Alberte.

Druvienas pagastu varēs atpazīt pēc “Silmaču” pankūku un Buņģa zupas kārdinošās smaržas. “Izrādīsim arī amatu prasmes, piemēram, klūdziņu pīšanu. Viktors Černoglazovs, kurš darina kokles, ierādīs, kā pašu rokām izgatavot mazu koklīti – suvenīru, kas ar magnētu būs piestiprināma pie ledusskapja,” informē Druvienas pagasta lietvede Inese Zvejniece.

Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs atklāj, ka izrādīties tirgū ir aicināti pagasta bitenieki un vīndari. Ja viss notiks, kā iecerēts, kārumnieki varēs iegādāties arī vēžus. 

Aicinās “Gaujas plostnieku pikniks”
“Gaujas plostnieku pikniks” - tādu nosaukumu savai tirdzniecības un izrādīšanās vietai devuši lejasciemieši. Varēs mieloties ar īpaši vārītu zivju zupu. Diriģents Uldis Kokars arī zināmā mērā uzskatāms par lejasciemieti, jo pirms pāris gadiem iegādājies māju Lejasciemā. Viņš demonstrēs paša rokām izgatavoto pārvietojamo kūpinātavu, tajā kūpinot gaļu un vistas.

Būs arī “Ozolu”maize. Ar to varēs sacensties maizes cepēji no Rankas pagasta “Ķelmēniem”. Rankas pagasta pārvaldē “Dzirkstele” noskaidroja, ka būs arī Rankas pienotavā ražotie sieri, uzņēmēja Māra Brenča gatavotie vīni un Ivara Lukšo dravā bišu sanestais pavasara ziedu medus. Savukārt indivuālā uzņēmuma “Papīrpuse” saimnieks rancēnietis Kalvis Aldersons neskoposies ar truša gaļu. Tie, kuri vēlēsies, pie ārstniecības augu zinātājas Agritas Gailītes varēs iegādāties dažādas tējas, bet pie Mārītes Baltiņas – puķu un garšaugu stādus.

Tirgu papildinās piederības dziesmas
Stāmerienas pagasta kultūras dzīves organizatore Gaida Vīksniņa informē, ka tirgus apmeklētājiem piedāvās aktīvās atpūtas iespējas, piemēram, parka dīķī varēs pārvietoties ūdens bumbā, likt lietā sup dēļus, kā arī ik pa stundai noķert kādu dzīvu zivi. Būs vizināšanās ar zirgu Maksi, kas iepriekšējā naktī, izvizinot čigānu taboru pa Gulbenes ielām, būs jau pieradis pie tik daudz cilvēkiem.

Litenes pagasts uz tirgu vedīs atrādīt jaunumu – dažādus izstrādājumus no kūdras, varēs nobaudīt arī īpašo Litenes maizes riku un vēl daudz ko citu.

Daukstu pagastu tirgū pārstāvēs amatu mājas “Rožceliņš” rokdarbnieces, kā arī individuālie amata meistari. Un vēl “Pirtslietu darbnīcas” labumi, frisbijs un iespēja pavizināties ar motociklu.

Galgauskas pagastu pārstāvēs populārā pirtniece Valda Vītola.

Tirgus apmeklētāji varēs muižas parkā noklausīties arī piederības dziesmu koncertu “Ar gulbja spārniem”. Koncerta dalībnieki caur dziesmām, to autoriem, tekstiem izvedīs ceļojumā cauri visam Gulbenes novadam. Koncertā skanēs Jolanda Andževa, Ralfa Rubeņa, Imanta Ilgaža dziesmas, Daukstu, Jaungulbenes, Tirzas pagastos pierakstītas tautasdziesmas, skaņdarbi, kas atspoguļos Pededzes, Gaujas, Gosupītes un citu novada dabas ainavu skaistumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zaļais

Jaungulbene un vēži, tas taču ir nelikumīgi

pirms 3 gadiem, 2017.07.29 12:34

pufff

Kas tur bija ar to 'r' burtu mēneša nosaukumā un vēžu ķeršanu?

pirms 3 gadiem, 2017.07.29 16:55

Kultūra un izklaide