Novadnieku dienas: svētku gājienā ripos bānīši 4

Novada svētki nav iedomājami bez krāšņa svētku gājiena, ko ļaudis varēs vērot sestdien, 29.jūlijā, pulksten 20.00. Šoreiz gājienam dota vienota tēma, ko izsaka arī pats tā nosaukums “Bānīši ripo!”.

Tas nozīmē, ka katrs pagasts, gatavojoties šim gājienam, ir licis lietā savu izdomu un pat fantāziju, jo vairāk tāpēc, ka bānīšiem ir jāripo ne tikai gājiena laikā, bet vispirms arī jānokļūst līdz vietai, no kuras gājiens sāksies. Visu improvizēto bānīšu pulcēšanās vieta būs Gulbenes dzelzceļa stacija. No tās gājiens virzīsies pa Dzelceļa ielu, tālāk pa O.Kalpaka ielu un Skolas ielu.

Pagastu vadītāji stāsta, ka jau laikus ir sākuši gatavoties šim pasākumam, tāpēc improvizētie bānīši jau gatavi.

“Mēs savu “bānīti” izmēģinājām jau Beļavas pagasta svētkos pagājušajā sestdienā, kad ar to braucām modināt pagasta ļaudis, kā arī vizinājām bērnus. Mums ir arī pašiem savs bānīša lokomotīves vadītājs – cilvēks, kurš savulaik ir strādājis par traktoristu. Varu droši apgalvot, ka Novada svētku gājienam Beļavas pagasts ir gatavs,” stāsta Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš. Sava vadītā pagasta gatavību gājienam apliecina arī Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs.

“Atkal iejutīšos Jaungulbenes pils barona lomā un gājienā došos kopā ar visu savu svītu. Arī Jaungulbenes barona bānītis ir gatavs,” apliecina pārvaldes vadītājs.

To, kāds konkrēti izskatīsies katrs bānītis, pagasta pārvalžu vadītāji neatklāj, jo it visā ir jābūt savai intrigai.

Kad gājiens būs beidzies un arī deju lieluzvedums izskanējis, pulksten 23.30 sāksies svētku salūts un svētku balle.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Super!

Ja lietus neizjauks pasākumu, šī laikam būs lielākā svētku "odziņa"! Vai atklāsiet šīs idejas autoru? Re nu, MĒS ARĪ VARAM, ja sasparojamies!!!

pirms 3 gadiem, 2017.07.26 14:59

omnibuss

Traktora piekabe nav domāta bērnu vizināšanai,vēl par maz nelaimju te notiek

pirms 3 gadiem, 2017.07.26 15:06

Jānis

Tieši šādas tarataikas ir daudzās Latvijas vietās

pirms 3 gadiem, 2017.07.26 23:29

Kultūra un izklaide