Novadnieku dienas: tiem, kam prieks redzēt un ieraudzīt

Gulbenes novada dome, Gulbenes Mākslas skola un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs Novadnieku dienās piedāvā un aicina apmeklēt dažādas vizuālās mākslas izpausmes – izstādes, atvērtās mākslas darbnīcas un filmu vakaru.

Par izstādēm

  1. Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā :

Gulbenes kultūras centra Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijai “Sagša” – 65 gadu jubilejas izstāde „MŪSDIENĪGS TAUTISKAIS”. Skatāmas vilnas segas un šalles Latvijas novadu tautisko brunču svītrās, linu dvieļi – Krustpils villaines krāsās. Īpašie viesi: Limbažu TLMS „Dzilna” ar linu tērpu kolekciju „Radošais nemiers”.

Pamatekspozīcija “NOVADA MĀKSLINIEKI NO 1818….” Liels nopelns latviešu profesionālajā mākslā, ietekmējot nākamo mākslinieku paaudžu radošo mantojumu, ir mūsu novadniekiem. Ekspozīcijā skatāmi šādu autoru darbi: Oto Bērtiņš, Jūlijs Madernieks, Ludolfs Liberts, Jūlijs Straume, Voldemārs Irbe, Leo Svemps, Pauls Duškins, Indulis Ranka, Ilga Vanaga, Jānis Brekte, Ilona Brekte.

Ekspozīcija “Gulbenes vēsture” aplūkojama pilsētas vēsture fotogrāfijās, priekšmetos un dokumentos sākot ar 1224.gadu.

Ekspozīcija “Tautsaimniecība” sniedz ieskatu saimnieciskajā dzīvē Gulbenes novadā 19.gs. un 20.gs. pirmajā pusē.

  1. Gulbenes novada domes 2.stāvā :

Edītes Ezeriņas personālizstāde “FOTOGRĀFIJA MANI IEDVESMO”

Fotogrāfijās skatāmi mirkļi no Gulbenes, Alūksnes, Dubultiem, Jūrmalas.

  1. Gulbenes Kultūras centrā :

Mākslas plenēra “Ainava ar sauli” dalībnieku darbu izstāde. Mākslas plenērs notika Gulbenē šī gada jūnijā un bija veltīts mūsu novadnieka, izcilā ainavu un kluso dabu meistara Leo Svempa 120 dzimšanas dienai. Plenērā piedalījās profesionāli un atzīti Latvijas gleznotāji Patricija Brekte, Ilze Smildziņa, Līga Ķempe, Neonilla Medvedeva, Anita Nikuļceva, Aleksandrs Neberekutins, Valerijs Makovojs un Vladimirs Babkins, gulbeniešus pārstāvēja gleznotāji Ilvija Juškeviča un Ģirts Jogurs, bet spilgtu akcentu plenēram piešķīra ķīniešu māksliniece Hong ge Zhang, kuras smalki viedotie darbi izceļas pārējo vidū ar komentāriem ķīniešu valodā. Plenērā papildināja savas zināšanas glezniecībā arī Beļavas mākslas studijas “Krāsu prieks” gleznošanas entuziasti Solveiga Kļaviņa, Agnese Belte, Kristīne Diessner un Artūrs Naglis.

  1. Gulbenes novada ģimnāzijas logos :


Izcilo mākslinieku – novadnieku darbu lielformāta reprodukciju izstāde.

Reprodukcijās skatāmi autoru darbi no muzeja pamatekspozīcijas “Novada mākslinieki no 1818….”

  1. Gulbenes Mākslas skolas telpās un pagalmā :

Izstāde “Kopā 791”. Gulbenes Mākslas skolu tās darbības 29 gados ir absolvējuši 519 audzēkņi, šobrīd mācās 272, pavisam kopā 791 – izstādē ir darbi no skolas arhīva, šī mācību gada absolventu noslēguma darbi un skolotājas Daigas Kaufmanes mācību uzdevums ”Koki. Dzimtas”.

Par “Kustīgo bilžu vakaru”

Piektdien, 28. jūlijā Gulbenes Mākslas skolas pagalmā, O.Kalpaka ielā 70a, notiks brīvdabas kino izrāde. Vispirms skatītājiem piedāvājam Gulbenes Mākslas skolas audzēkņu veidotās animācijas filmas, kuras tapušas laikā no 2009. gada līdz 2017. gada pavasarim. To vidū ir 2011. gadā uzņemtā Gulbenes novada māksliniekiem Jūlijam Maderniekam, Jūlijam Straumem un Voldemāram Irbem (Irbītim) veltītā filma “Esmu dzimis vidzemnieks” un 2012. gadā veidotā filma ar konceptuālu skatījumu “Seja, kāpnes un zābaki” par māksliniekiem Oto Bērtiņu, Leo Svempu un Ludolfu Libertu. Būs iespēja noskatīties arī 2010. gadā kopā ar japāņu animatori Maju Jonešo veidoto filmu “Gulbene - mix”, kā arī mācību uzdevumus animācijā - mazas audzēkņu veidotas īsfilmiņas , kas veidotas kopā ar skolotāju Rudīti Liepiņu. Vakara turpinājumā plkst. 21.30 tiks demonstrētas divas spēlfilmas “Meldra” un “Netīrā veļa”, kuru režisore Monta Gāgane ir Gulbenes Mākslas skolas absolvente. Abas filmas ir veidotas Montas maģistra studiju ietvaros Latvijas Kultūras akadēmijā. Filmā “Meldra” ir filmējušies Gulbenes iedzīvotāji un Gulbenes literātu kluba dalībnieki.

Par atvērto mākslas darbnīcu

Sestdien , 29. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 14.00 mākslas skolas pagalmā darbosies atvērtā mākslas darbnīca. Kas tur būs ? Lai tas paliek pārsteigums tiem, kas atnāks…

Aicinām novadniekus satikties, piedalīties, skatīties un priecāties par talantīgiem māksliniekiem, izciliem novadniekiem, darbīgiem amata meistariem, radošiem skolotājiem un bērniem!


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide