Novadnieku dienas: tiksies dažādu profesiju pārstāvji

“Dzenam sakņu spēku ziedos” - šāds nosaukums dots satikšanās pasākumam, kas piektdien, 28.jūlijā, no pulksten 16.00 līdz 18.00 norisināsies vairākās Gulbenes vietās, un būs veltīts dažādu nozaru pārstāvjiem.

Aizsardzības un drošības nozares profesionāļi un interesenti tiks gaidīti Gulbenes kultūras centra 3.stāva zālē, lai runātu par to, cik droši varam justies savās mājās, uz ielas, darbā un dažādos pasākumos. Aktuālas diskusijas raisīsies arī par to, kā pasaules un Latvijas politika ietekmē mūsu dzīvi Gulbenes novadā.

Ar izglītības nozari saistītie pilsētas un novada iedzīvotāji, kā arī ciemiņi ir aicināti uz sarunu, kuras tēma būs “Skola un klase šodien”. Tikšanās laikā būs iespējams vērot prezentāciju par situāciju izglītības jomā Gulbenes novadā, kā arī praktiski darboties četrās sekcijās: dabaszinātne, robotika, kulturoloģija, Latvija un valodas. Tikšanās noslēgumā “Kafija un saruna ar direktoru”, kad būs iespējams uzdot jautājumus lielāko novada skolu direktoriem. Ar šo nozari saistītie cilvēki būs gaidīti Gulbenes vidusskolas 4.stāva zālē, kā arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas klašu telpās.

Gulbenes pilsētas stadionā un Gulbenes sporta centrā uz tikšanos “Novads, kur sporto visi” gaidīs sporta nozares interesentus. Vispirms tiks apskatīts rekonstruētā pilsētas stadiona skrejceļš, Sporta centrā būs prezentācija par sporta aktivitātēm Gulbenes novadā. Būs arī priekšnesumi, ko rādīs jaunie sportisti.

Gulbenes 2.vidusskola būs atvēlēta ekonomikas un uzņēmējdarbības nozares pārstāvjiem, lai dalītos pieredzē un meklētu atbildes uz jautājumiem: kā veicināt uzņēmējdarbības izaugsmi novadā, kā iemācīties uzdrīkstēties, kā pārvērst zināšanas naudā? Par veiksmes stāstiem un to darbības modeļiem būs iespēja pārliecināties, viesojoties konkrētos uzņēmumos. 

Koleģiāla un uz nākotnes perspektīvām balstīta saruna starp sociālās un medicīnas nozares interesentiem risināsies SIA ”Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” telpās.

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs pie sevis pulcēs kultūras, mākslas, mūzikas un komunikāciju nozares darbiniekus. Šim tikšanās pasākumam par moto izraudzīti novadnieka Jūlija Madernieka vārdi, ka “māksla beidzas tur, kur remdenība sākas, ka “mākslai vajag liesmot un degt – tikai tad tā ir māksla”.

Gulbenes novada domes telpās kopā sanāks politikas un reliģijas nozares ļaudis, lai piedalītos diskusijā “Mēs Gulbenes novadam”. Varbūt tieši šī diskusija atklās jaunas idejas, kāda Gulbene varētu būt nākotnē.

Likumsakarīgi, ka dzelzceļa nozares profesionāļu pulcēšanās vieta ir Gulbenes dzelzceļa stacijas telpās, lai vispirms apskatītu stacijas ēku, dotos uz depu un visbeidzot dalītos domās par dzelzceļa nākotni ne tikai Gulbenē, bet visā Latvijā. Lauksaimnieki un tautsaimnieki pulcēsies teltī, kas atradīsies Jaunatnes parkā.

Nozaru pārstāvju tikšanās nav domātas tikai to pārstāvjiem, bet visiem interesentiem. Šīs tikšanās vadīs konkrēts nozares pārstāvis.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide