Orķestra koncerts izskanēs kā paldies vārdi

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris 16.aprīlī pulksten 17.00 Gulbenes kultūras centrā ikvienu aicina uz koncertu "Mūzika cilvēku sirdīm".

Orķestra vadītājs un diriģents Donāts Veikšāns stāsta, ka ar šo koncertu orķestris vēlas pateikt paldies visiem tiem cilvēkiem, kas ir viņus atbalstījuši un balsojuši, lai tiktu atbalstīts viņu projekts - došanās uz starptautisko konkursu Briselē - akcijā "Labie darbi".

 

"Šis būs ne tikai pateicības koncerts, bet arī koncerts, kurā mēs parādīsim, ko esam darījuši, jo bez konkursiem un skatēm, kur esam piedalījušies, esam sagatavojuši arī divas pilnīgi atšķirīgas programmas. Skaņdarbi no šīm abām programmām tiks piedāvāti klausītājiem arī šajā koncertā. Domāju, ka iepriekš no koncerta programmas būs dzirdēti vien tikai pāris skaņdarbi. Katrā ziņā varu apgalvot, ka spēlēsim skaistu mūziku," saka D.Veikšāns.

 

Šis koncerts orķestrim būs arī kā ģenerālmēģinājums pirms došanās uz konkursu Briselē. "Uz konkursu izbrauksim 26.aprīlī. Šis ir ļoti prestižs konkurss, un tam ir senas tradīcijas. No Latvijas uz šo konkursu dosimies mēs un Rīgas novada apvienotais simfoniskais orķestris," stāsta diriģents.

 

"Mums ir jāpiedalās atklāšanas koncertā 29.aprīlī. 30.aprīlī paredzēta uzstāšanās konkursā, turklāt mēs koncertēsim pirmie. Organizatori vēlas, lai spēlējam arī noslēguma koncertā. Par to vēl domājam, jo 4.maijā mums vajadzētu būt starp tiem sešiem orķestriem, kas defilēs Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Ja mums izdosies saskaņot tā, lai varam paspēt atgriezties, droši vien mēs piekritīsi uzstāties arī nobeiguma koncertā. Jāpiebilst, ka 28.aprīlī mums vēl ir jāsniedz arī koncerts vēstniecībā Briselē."

 

D.Veikšāns atklāj, ka konkursi, kuros orķestris ir piedalījies līdz šim, nav bijuši tik pārsātināti ar koncertiem. Šoreiz orķestrim dažu dienu laikā būs jāsniedz četri koncerti.

 

"Šādu slodzi mēs izjutīsim pirmo reizi, taču tā būs ļoti vērtīga pieredze," ir pārliecināts diriģents.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide