Orķestris gūst panākumus 4

Gulbenes mūzikas skolas orķestris ir atgriezies no Beļģijas, kur piedalījās starptautiskā jauniešu muzikālo kolektīvu konkursā. Konkursā mūsu jaunajiem mūziķiem izdevās gūt labus panākumus.

Mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne stāsta, ka konkurss bijis ļoti interesants un orķestris tajā ir guvis vērtīgu pieredzi. Jāpiebilst, ka konkursā piedalījās apmēram 100 dažādi kolektīvi - kameransambļi, kamerorķestri, simfoniskie orķestri un pūtēju orķestri.  

"Pirms konkursa organizatoriem tika nosūtīts kompaktdisks ar ierakstu. Izvērtējot to, mūsu orķestris tika ierindots augstākajā kategorijā, taču viņiem izdevās sevi labi parādīt un izcīnīt 2.vietu. Tas ir lielisks panākums!" atzīst direktore. Ar uzstāšanos starptautiskajā konkursā ir apmierināti arī orķestra dalībnieki. Viņiem ir izdevies gūt daudz interesantu atziņu, turklāt arī apskatīties, kā šādi konkursi tiek organizēti citviet pasaulē.

 

Jāatgādina, ka finansiālu atbalstu konkursa apmeklēšanai orķestris guva projekta "Labie darbi" konkursā, kur ikviens varēja balsot par orķestri.

 

Savukārt atgriežoties no Beļģijas, orķestris uzreiz, 4.maijā, piedalījās arī defilēšanas programmas finālkonkursā Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Tajā piedalījās deviņi Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestri. Žūrija mūsu orķestra sniegumu novērtēja ar 2.pakāpes diplomu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Zacs

Gulbenes lurbas atzinigi noverte orkestra panakumus

pirms 9 gadiem, 2011.05.07 20:20

Kultūra un izklaide