Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orķestris muzicē Zviedrijā

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris diriģenta Donāta Veikšāna vadībā pirms valsts svētkiem devās muzicēt uz Zviedriju.

“Sadarbojoties Gulbenes “Rotari” klubam ar zviedru Vasterledas un vācu “Rodgau” kluba “rotariešiem”, Gulbenē ir paveikts daudz labu lietu, realizēti noderīgi projekti un ir uzsākta atkal jauna sadarbība. Šis mūsu koncerts bija kā paldies sveiciens caur mūziku mūsu zviedru draugiem – Vasterledas “Rotari” klubam. Ir jāprot novērtēt un pateikt paldies šiem cilvēkiem par viņu palīdzību un ieguldījumu,” saka orķestra diriģents Donāts Veikšāns, kurš pats ir Gulbenes “Rotari” kluba goda biedrs.


“Šis brauciens mums iznāca diezgan saspringts, jo divu dienu laikā mums nācās sniegt trīs koncertus. Papildus koncertam, kas notika kādā skatītāju pilnā skolas zālē Brommā, mēs sniedzām arī divus koncertus uz prāmja - gan turpceļā, gan arī atpakaļceļā. Jauniešiem tas bija liels pārbaudījums, taču atsauksmes bija ļoti labas un mēs varam būt par to priecīgi.”


Atgriežoties mājās, orķestris devās uz Cesvaini, kur bija aicināts muzicēt valsts svētku pasākumā Cesvaines katoļu baznīcā.


“Šis bija ļoti sirsnīgs un emocionāls pasākums. Arī jaunieši pēc tam atzina - ja šādi notiek dievkalpojumi, baznīcu ir vēlme apmeklēt katru dienu,” saka D.Veikšāns.


Viņš atklāj, ka ar priesteri Tomasu, kas kalpo Cesvaines draudzē, veidojas jau nākamā sadarbība. Viņš palīdzēs noorganizēt orķestrim tūri pa Poliju un Vāciju. Šī tūre, kā arī gatavošanās Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks nākamgad, un piedalīšanās dažādās skatēs saistībā ar tiem būs svarīgākie orķestra uzdevumi. Taču orķestrim paredzēts piedalīties arī dažādos citos pasākumos.


Šosvētdien, 30.novembrī, kad tiks iedegta pirmā adventes svece, orķestris muzicēs Gulbenes katoļu baznīcā. Tradicionāli orķestra muzicēšanu katoļu baznīcā būs iespējams baudīt arī Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide