Oskaroto šovu apmeklē simts skatītāju

Ziemīgi rāmā un saulainā 23.februāra sestdiena, kas par spīti politiskajām peripetijām tautas apziņā joprojām ir svinama kā Vīriešu diena, kļuva par lielisku fonu biedrības ''Gulces gēns" organizētajam patiesi vīrišķīgajam snovborda un frīstaila šovam. Tas noritēja biedrības bāzes teritorijā Gulbenē, Blaumaņa ielā 46a. Šovā bija astoņi dalībnieki no Gulbenes, Alūksnes, Rīgas un Siguldas - divi Oskari, divi Kaspari, Sandis, Aigars, Elvijs un Edžus. Jaunākajam šova dalībniekam bija 15, vecākajam - 30 gadu. Šādu pasākumu Gulbenē „Gulces gēns" organizē jau otro gadu pēc kārtas. Cerams, šī tradīcija turpināsies arī nākamgad. Vairāk foto šeit. 

 

Apmēram simts dažādu paaudžu pārstāvju vēroja šovu, juta līdzi, skaļi aplaudēja un novērtēja, cik daudz jaunieši paveikuši, lai sakārtotu šova norises vietu. Protams, viņiem ir palīdzējuši draugi, tuvinieki, vietējie uzņēmēji, ka arī 240 lati piešķirti „Eiropas gada pašvaldības 2012" saņemtās balvas ietvaros no Taipejas misijas. Daudziem skatītājiem šovs kļuva par lielisku izklaidi, pašiem izmēģinot kādu triku un vienlaikus baudot lielisku noskaņojumu un kopā būšanas prieku svaigā gaisā šajā saulainajā brīvdienā. Organizatori arī bija sarūpējuši cienastu - karstu tēju un turpat, ārā, lielajā katlā uz dzīvās uguns vārīto zupu.  

„Vai šī ir Oskaru pasniegšanas ceremonija?" jokoja pasākuma vadītājs. Tā ir intriģējoša sakritība, ka diviem līdzīgiem sabiedriskajiem veidojumiem ar gandrīz identisku darbības profilu - biedrībai „Gulces gēns" Gulbenē un snovborda klubam „Sniegaterapija" Alūksnē - priekšgalā ir vārdabrāļi, divi O.K.: Oskars Kreišmanis (22 gadi) un Oskars Keomeģis (20 gadu). Alūksnē šis klubs darbojas jau trešo gadu, Gulbenē biedrība - otro gadu.

 

„Šodien šovā Gulbenē visi parādīja, ko var. Bija arī jauni triki. Grūti pateikt, kuram priekšnesums bija vislabākais," „Dzirkstelei" jau pēc pasākuma tā norisi komentē O.Kreišmanis.

 

Arī viņš pats un vārdabrālis, šovā rādīja, ko var. Abi Oskari ar snovbordu un citiem ekstrēmajiem sporta veidiem nodarbojas jau aptuveni sešus gadus. O.Keomeģi atturēties no sportošanas nav mudinājušas pat treniņos gūtās traumas - lauzts atslēgas kauls, smadzeņu satricinājums un satriekts mugurkauls. Alūksnes snovborda kluba „Sniegaterapija" vadītājs arī visus klātesošos publiski ielūdza uz snovborda šovu Alūksnē 9.martā pulksten 19.00. Turienes novada pašvaldība gaidāmā pasākuma organizēšanai atvēlējusi 500 latus, atbalsta arī Alūksnes uzņēmēji.

 

Jau rakstījām , ka pagājušajā gadā Gulbenes novada dome biedrībai „Gulces Gēns" bezatlīdzības lietošanā uz laiku līdz 2021.gada 31.decembrim nodeva 3225 kvadrātmetrus zemes un ēku (bijušo katlumāju) Gulbenē, Blaumaņa ielā 46a. Biedrība tur vēlas organizēt jauniešu sporta aktivitātes, izveidojot iekštelpu skeitparku, pulcinot visus ekstrēmo sporta veidu piekritējus zem viena jumta.

 

„Mūsu mērķis ir radīt ekstrēmajiem sporta veidiem piemērotu vidi, kas mudina jauniešus veselīgi pavadīt brīvo laiku. Tas ir vēl viens piesaistes punkts Gulbenē ne tikai vietējai skolu jaunatnei, bet arī studentiem, strādājošajiem, kuri ir aizbraukuši, bet palaikam atkal atgriežas. Gribētos, lai jaunieši atgrieztos Gulbenē uz palikšanu. Tas ir mūsu mērķis," „Dzirkstelei" saka O.Kreišmanis, kurš pats šobrīd ir koledžas audzēknis.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide