Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolkalnā notiks mūsu novadā nebijis pasākums

No 14. līdz 16.augustam Ozolkalnā notiks vēl nebijis pasākums – Vislatvijas koru nometne ar meistarklasi.

Beļavas pagasta kultūras dzīves organizētājs Jānis Skopans stāsta, ka sabrauks vairāki kori no visas Latvijas - Kocēnu novada jauktais koris “Vaidava”, Rīgas Latvijas Mākslas akadēmijas jauktais koris “Senais kalns”, Balvu novada jauktais koris “Mirklis”, Lejasciema jauktais koris “Kaprīze”, Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija”, Cēsu jauktais koris “Beverīna”, un viņiem notiks nometne triju dienu garumā. Meistarklasi vadīs Einārs Verro, kurš ir jauktā kora “Senais kalns” galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Viņš ir arī pasākuma režisors. Pasākumā iesaistīsies arī diriģents Uldis Kokars.

“Šis ir nebijis pasākums mūsu novadā! Mēģināsim. Ideja par to radās kordiriģentu Kokaru ekspozīcijas vadītājai Lailai Ķiplokai sadarbībā ar U.Kokaru. Katru gadu šajā Kokaru dzimšanas dienas laikā rīkojam pasākumu, bet vēlamies, lai katru gadu nebūtu viens un tas pats. Divus gadus notika bērniem orientēšanās pa Kokaru takām. Šogad radās ideja šo pasākumu nolikt malā un veidot cita veida pasākumu. Gido Kokaram bija vēlēšanās koru mākslai pieiet radoši, tāpēc mēs radoši arī vēlamies strādāt. Latvijā gan koru nometnes nav nekas jauns. Šīs trīs dienas koru dalībnieki dzīvos vecajā skolas internātā. Trīs dienu garumā ieplānota plaša programma. Kā jau nometnē pienākas, tad būs ne tikai mēģinājumi, bet piedāvāsim koru dalībniekiem apskatīt arī Gulbenes novadu, braukt ekskursijās, apmeklēt mūsu izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks” un citus apskates objektus. Tā būs reklāma arī mūsu novadam, kas, manuprāt, nav slikti. Noslēgumā būs koncerts, kurš notiks 16.augustā pulksten 19.00 Ozolkalnā. Uz koncertu aicināti visi, kuriem tuva kora mūzika un brāļi Kokari. Būs arī balle kopā ar Lauri Neilandu. Ozolkalns skanēs trīs dienas!” stāsta J.Skopans.

Viņš saka, ja pasākums izdosies, tad mēģinās to iedibināt kā tradīciju un nākotnē organizēt to vēl plašāku.

“Tas ir vērtīgi pašiem kora dalībniekiem un vadītājiem, tā ir sava veida pieredze, arī saliedēšanās,” uzsver J.Skopans.

Viņš arī atgādina, ka 2021.gadā brāļiem Kokariem būs 100 gadi. “Kopā tā ir divsimtgade, un mums jau ir idejas, kā varētu notikt šīs pasākums,” plašāk pagaidām neko neatklājot, saka J.Skopans.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide