Ozolkalnā svinēs brāļu Kokaru dienu

“Plecu pie pleca” - tā sauksies sadziedāšanās pasākums, kas 15.augustā pulksten 15.00 notiks Beļavas pagasta Ozolkalnā un būs veltīts kordiriģēšanas mākslas korifejiem novadniekiem Imantam un Gido Kokariem. Pasākums veltīts viņu 94. dzimšanas dienai, kas svinama 16.augustā.

“Visi, kam ir tuvi Imants un Gido Kokari, kora mūzika un mīļa dziesma, ir aicināti piedalīties šajā pasākumā. Ciemos Ozolkalnā gaidām Latvijas korus, koru grupas, ansambļus, to vadītājus un ikvienu mūzikas interesentu,” ielūdz Beļavas pagasta Ozolkalna novadpētniecības koordinatore Laila Ķiploka.

Būs gadskārtējs pasākums
Ozolkalna kultūras un sporta centra “Zīļuks” vadītājs Jānis Skopans stāsta, ka ideja par šādu sadziedāšanos nākusi no ozolkalniešu puses. “Sapratām, ka šāds pasākums ir vajadzīgs. Laiks tā norisei varbūt nav izvēlēts visai veiksmīgi, jo kolektīviem nav sākusies jaunā darba sezona. Mūsu vēlme ir, lai tas kļūtu gadskārtējs un pulcētu aizvien vairāk klausītāju un dalībnieku. Pasākumam var pieteikties un to apmeklēt ir aicināti absolūti visi, kuri vien vēlas. Ceram, ka arī laiks būs labs,” saka J.Skopans.
Pēc pasākuma būs iespējams kavēties atmiņās, apskatīt kordiriģentiem veltīto ekspozīciju un vērot videomateriālus par Imantu un Gido Kokariem. Ekspozīcija, kas pērn tika iekārtota trīs telpās, dod plašu ieskatu Imanta un Gido Kokaru dzīvē no viņu bērnības līdz mūsdienām. “Šogad mums ir izdevies izremontēt vēl vienu telpu, tāpēc ir iespējams ekspozīciju paplašināt. Ceturtajā istabā būs materiāli, kas stāstīs par Ozolkalna pamatskolas vēsturi, kā arī būs apskatāmas brāļu Kokaru personiskās lietas,” stāsta J.Skopans.

Profesionālās karjeras sākumpunkts
Ozolkalna vecā skola ir uzskatāma par vietu, kur sākusies abu dvīņubrāļu profesionālās karjeras attīstība. Iespējams, tieši tāpēc tur izveidota visplašākā ekspozīcija, kas svinīgi tika atklāta pagājušā gada 22.augustā, klāt esot Gido Kokaram. Brālis Imants uz to visu noraudzījās no mākoņa maliņas. Ozolkalnā daudzus gadus darbojās novadpētniecības pulciņš, tāpēc tika savākts plašs materiālu klāsts par brāļiem Kokariem. Visus materiālus nācās rūpīgi apkopot un sistematizēt. Talkā nāca bijušās Ozolkalna pamatskolas skolotāja, novadpētniecības pulciņa ilggadējā vadītāja Biruta Pokule. Ekspozīcijai daudz materiālu sarūpēja Imanta dēls Uldis Kokars, kurš arī ir kordiriģents.

“Dzirkstele” jau stāstīja, ka sākotnēji bija doma Ozolkalna pamatskolas vecajā ēkā izveidot tikai nelielu atmiņu istabu brāļiem Kokariem. Tika remontētas telpas, saglabājot autentisku gleznojumu uz sienas un telpu senatnīgumu. “Darbam turpinoties, sapratām, ka vajadzētu tomēr vēl papildināt un pilnveidot jau esošos materiālus. Sazinājāmies ar Gido Kokaru un Imanta dēlu Uldi, kurš mums ļoti daudz palīdzēja. Rezultātā dažādu materiālu kļuva arvien vairāk, tādēļ izlēmām, ka tā vairs nebūs tikai atmiņu istaba, bet jau ekspozīcija kordiriģentiem vairākās telpās,” atceras L.Ķiploka.

Kolektīviem, kuri vēlas piedalīties sadziedāšanās pasākumā “Plecu pie pleca”, jāpiesakās līdz 7.augustam, zvanot pa tālruni: 26492518 Lailai vai 25417738 Jānim. Pieteikties var arī pa e- pastu “janis.skopans@inbox.lv”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide