Pacels Dziesmu un deju svētku karogus

Rīt, 30.jūnijā, laikā, kad saule ir visaugstāk zenītā - visā Latvijā svinīgi tiks pacelti XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogi, tādā veidā simbolizējot atbalstu dziedātājiem, dejotājiem un pūtēju orķestra dalībniekiem.

Arī Gulbenes novadā katrā pagastā un pilsētā pēc pulksten 13.00 notiks svētku karoga pacelšanas svētki. Gulbenē karogs tiks pacelts pie kultūras centra, pagastos karogi tiks pacelti gan pie pagasta pārvaldes ēkas, gan pie kultūras nama, gan arī centrālajos laukumos. Šo svētku brīdi kuplinās svētku dalībnieki. Atbalstīt viņus aicināts ir ikviens.  

Svētku galvenais režisors Uģis Brikmanis norāda, ka svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis. Svētku dalībnieki, kas dosies uz Rīgu, un mājāspalicēji kopā pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot mājās dalībniekus.

 

"Atklāšanas ceremonijas dalībniekus novados lūdzam iesūtīt mums fotogrāfijas no karoga pacelšanas brīža. Iesūtītos attēlus izmantosim kā atklāšanas pasākuma Dziesmu svētku parkā scenogrāfijas elementus," stāsta U.Brikmanis.

 

Atklāšanas ceremonijā karoga pacelšana tiks nofotografēta un attēls nosūtīts uz Rīgu, kur tas jau 30.jūnija vakarā tiks izmantots kā atklāšanas pasākuma scenogrāfijas elements Dziesmu svētku parkā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide