Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagasta svētki gūst lielu atsaucību

Piektdien ar Mades Dārza svētkiem sākās pirmie Lizuma Pagasta svētki, kas bija tik piesātināti ar dažādiem pasākumiem, ka divās dienās astoņu stundu laikā vajadzēja izbaudīt to, kam pat divreiz 24 stundu būtu bijis par maz. Vairāk foto šeit .

“Joprojām visi esam šo svētku varā, pārlūkojam simtiem fotogrāfiju, ir grūti pateikt, kas šajos svētkos bija visskaistākais un interesantākais. Ir jāpaiet mazliet laikam, lai visas izjūtas nogulsnētos un izkristalizētos,” saka Lizuma pagasta pārvaldes sekretāre Inta Dārzniece. Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte arī atzina, ka Pagasta svētki izdevās. “Pati gan šoreiz tā pa īstam nevarēju izbaudīt šos svētkus, jo lielāko laiku pavadīju ar deju kopu no Ungārijas. Kopā ar ungāriem apskatījām Rīgu, gatavojāmies koncertam. Manuprāt, fantastiska bija mākslinieku Patrīcijas un  Kristiana Brektu gleznu izstāde,” stāsta E.Dūte.

Mades Dārza svētkos, kurus kuplināja Lejasciema pūtēju orķestris, bija iespēja uzzināt visu par ārstniecības augiem. Notika ekskursija par Lizuma vidusskolas novadpētniecības muzeju un pils telpām, romantiska sadziedāšanās vējlukturu gaismā muižas parkā, Lizuma vidusskolas teātra studijas izrāde “Sargeņģelis”.


Arī Pagasta svētku otrā diena – pārpilna ar dažādiem pasākumiem. No paša rīta pie pagastmājas andelējas un kaulējas, iesaka un atsakās, pērk un pārdod. Apmeklētāju pilnas ir arī radošās darbnīcas, kad ikviens var apgūt rotu gatavošanu un celaiņu aušanu, ietīt konfekti, veidot aplikācijas uz stikla, zīmēt un apstrādāt koku. Diezin vai autobusu pietura Lizuma centrā cerēja kādreiz piedzīvot tās sienu apgleznošanu, kas tika veikta mākslinieku Brektu vadībā. Kur tād vēl videofilmas par Lizumu un tā cilvēkiem, par Lizuma lauku kapelu, par Lizuma senatni, deju koncerts un Lizuma amatierteātra “Daiva” skatuves mācējuma apliecinājums izrādē “Savedēji”. Neizpalika arī deju vakars.


Abās svētku dienās ciemiņi tika cienāti ar īpašajām svētku konfektēm, ko svētkiem dāvināja SIA “Skrīveru saldumi” un to īpašnieki lizumnieši Iveta un Normunds Audziši. Par svētku emblēmu un baneri interneta reklāmai bija gādājis Aivars Dārznieks, kurš ir arī svētku konfekšu papīrīšu dizaina autors. Svētku “balss” bija skolotājs Sandris Rakauskis. Visu dienu Sandis komentēja notiekošo, lai cilvēki varētu orientēties un saprast, kur kas notiek.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide