Par folkloru – nopietno un nenopietno

Gulbenes bibliotēkā 24.oktobrī pulksten 18.00 notiks Eiropas kultūras vakars kopā ar pētnieku un stāstnieku Gunti Pakalnu. Sarunas tēma būs "Dzimtas folklora - nopietnā un nenopietnā".

Šajā vakarā ar savu pieredzi, stāstiem un videoierakstiem - gan nopietniem, gan pavisam nenopietniem - dalīsies folkloras pētnieks, stāstnieks un UNESCO LNK "Stāstu bibliotēku" tīkla eksperts G.Pakalns no Latviešu folkloras krātuves.  

"Katrā ģimenē un dzimtā ir savi īpašie cilvēki, notikumi un rituāli, atmiņas un pieredzes. Katrā ģimenē rodas arī sava izpratne un pieredze, kā izrotāt ikdienu ar jokiem, dziesmām un priecīgu laika pavadīšanu. Folklora nav tikai tā, kas pazīstama visai tautai. Arī katrai mazai iedzīvotāju grupai tā var būt sava, kur vispārzināma pasaka vai dziesma var iegūt pavisam īpašu, tikai savējiem vien zināmu un izprotamu nozīmi. Kā to visu ieraudzīt, pielietot, saprast un novērtēt? Kā to pierakstīt, ierakstīt un saglabāt nākamajām paaudzēm? Kā notikumu pārvērst par stāstu un izstāstīt, lai tas būtu interesants un paliktu atmiņā? Atbildes uz šiem jautājumiem sniegs G.Pakalns," stāsta Gulbenes bibliotēkas lasītāju nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa.

 

Viņa aicina apmeklēt Eiropas kultūras vakaru "Paaudžu vēsturiskais mantojums", ko organizē "Europe Direct" informācijas centrs Gulbenē.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide