Par III Starptautisko mākslas plenēru “Mana Vidzeme. Basām kājām”

Gulbenes Mākslas skola sadarbībā ar biedrību “Radošā apvienība “Piektā Māja” no 22. jūlija līdz 29. jūlijam Gulbenē rīko III Starptautisko mākslas plenēru “Mana Vidzeme. Basām kājām”. Plenērā piedalīsies 12 profesionāli mākslinieki no Latvijas, Gruzijas, Lietuvas, Anglijas un Ķīnas, kā arī mākslas pedagogi no Gulbenes Mākslas skolas un dalībnieki no Beļavas tautas nama gleznošanas studijas “Krāsu prieks”.


Šoreiz uz plenēru ieradīsies māksliniece Yunona Goshadze no Gruzijas, gleznotājas Diana Zviedriene un Rebeka Bruder no Lietuvas, vizuālās komunikācijas mākslinieks George Watson no Lielbritānijas un ķīniešu māksliniece Mary Zhang , kas šobrīd dzīvo Rīgā. Latvijas mākslas dažādos virzienus pārstāvēs jaunās mākslinieces Inese Vēriņa – Lubiņa, Klāra Grundšteine un video māksliniece Linda Konone. Tepat no Madonas puses ieradīsies gleznotāji Maija Jakoviča un Valērijs Baida, kuru izstāde pirms dažiem gadiem bija skatāma Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā. Jau trešo gadu plenērā strādās virtuozais akvarelists Aleksandrs Neberekutins un izcilo kompozīciju meistare – gleznotāja Neonilla Medvedeva no Rīgas. Ir pieteikušies arī daži “noslēpumainie viesi”, kuri ieradīsies nākamās nedēļas vidū. Plenēra laikā mākslinieki iepazīs un gleznos Gulbeni, mazpilsētas vidi, ainavu un cilvēkus, paredzēta gleznošana arī Stāmerienā.


Lai Gulbenes novadā veicinātu profesionālās mākslas aktivitātes un sekmētu mākslas pedagogu profesionālo izaugsmi, plenēra laikā notiks vairākas glezniecības meistarklases māksliniekiem, mākslas pedagogiem un interesentiem.


Viena no plenēra darba dienām tiks veltīta mākslinieka Voldemāra Irbes (1893-1944) jeb tautā saukta Baskāja Irbīša 125 jubilejas atcerei ar gleznošanu pasteļu tehnikā.


Plenēra atklāšana un iepazīšanās ar māksliniekiem notiks svētdien, 22. jūlijā plkst. 19.00 Gulbenes Mākslas skolā. Sarunu vakara “Basām kājām” viesi būs dramaturgs Lauris Gundars, aktrise Anna Putniņa, Cēsu tautas teātra režisore Edīte Siļķēna un mūziķis Gregs jeb Grigorijs Gorodko. Ieeja brīva, dreskods : basas kājas un interese par mākslu.


Plenēra noslēgumā Sarkanajā pilī tiks iekārtota izstāde, tikšanās ar māksliniekiem un izstādes atklāšana notiks 28. jūlijā plkst. 12.20 Vecgulbenes muižas parkā.


Plenēra rīkošanu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija, Valmieras novada fonds un Gulbenes novada dome.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide