Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par keramikas izstādi Gulbenes novada invalīdu biedrībā

Radošā apvienība „Piektā Māja" un Gulbenes novada invalīdu biedrība aicina uz keramikas izstādes atklāšanu 19. septembrī pulksten 11.00 Gulbenes novada invalīdu biedrības telpās.

Radošā apvienība „Piektā Māja" sadarbībā ar Gulbenes novada invalīdu biedrību no jūlija līdz septembrim rīkoja keramikas nodarbības invalīdu biedrības biedriem, kurās piedāvāja dalībniekiem iepazīt darbu ar mālu. Darbnīcu vadīja keramiķe Ingrīda Magone.

 

Nodarbību ciklā bija paredzētas 5 nodarbības, bet, dalībnieku intereses rosināta, Ingrīda Magone turpināja darbu arī septembrī. Kursu dalībnieki apguva pirmās virpošanas iemaņas - mācījās centrēt māla piku, tad virpot nelielus, vienkāršas formas traukus, sagatavot tos apdedzināšanai. Nākamajās nodarbībās dalībnieki mācījās veidot traukus māla plasta tehnikā, rotāt tos ar augu reljefiem atspiedumiem, noslēgumā veidoja vēja zvanus dažādos veidos.

 

Tehnoloģiski sarežģītāko darba daļu - glazēšanu un apdedzināšanu - veica māksliniece pati savā darbnīcā. Mirklī, kad kursu dalībnieki ieraudzīja paši savām rokām veidotos darbus, kas krāsnī bija līdz nepazīšanai pārvērtušies, prieks mijās ar sajūsmu par paveikto un rosināja nākamgad apgūt citus māla veidošanas noslēpumus.

 

Izstāde apskatāma Gulbenes novada invalīdu biedrības telpās no 19. līdz 30. septembrim.

 

Kursi notika pateicoties biedrības „Radošā apvienība „Piektā Māja" projekta „Keramikas darbnīcas iekārtošana" saņemtajam atbalstam ELFLA pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" aktivitātē. Par atbalsta līdzekļiem iegādātā elektriskā podnieku virpa ir viegli pārvietojama, droša un klusa, piemērota dažādu vecumu un prasmju lietotājiem, bet keramikas apdedzināšanas krāsns dod iespēju kvalitatīvi un ekonomiski apdedzināt dažādu formu un izmēru keramiku.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide