Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu "Lielo Kristapu" iegūst "Vogelfrei"

Rīga, 7.okt., LETA. Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi režisoru Jāņa Kalēja, Gata Šmita, Jāņa Putniņa un Annas Vidulejas filma "Vogelfrei".

Balvu kā labākā īsmetrāžas spēlfilma saņēmusi režisores Lailas Pakalniņas filma "Ūdens", par labāko dokumentālo filma atzīta režisores Ināras Kolmanes filma "Mans vīrs Andrejs Saharovs", "Lielo Kristapu" kā labākā īsmetrāžas dokumentālā filma saņēmusi Lailas Pakalniņas filma "Teodors".

Par labāko pilnmetrāžas animācijas filmu atzīta Heiki Ernita un Janno Poldmā "Lote no izgudrotāju ciema", balvu kā labākā īsmetrāžas animācijas filma saņēmusi Edmunda Jansona "Čiža acīm".

Par labāko debijas filmu atzīta Dāvja Sīmaņa juniora "Versija LNO", bet par labāko studentu filmu atzīta Aika Karapetjana filma "Riebums".

Balvas kā labākie scenāristi saņēmuši Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja par "Vogelfrei", par labāko spēlfilmas režisoru atzīts "Monotonijas" režisors Juris Poškus, bet par labākajiem spēlfilmas operatoriem - "Vogelfrei" operatori Andrijs Parekhs, Sams Moons un Gints Bērziņš.

"Lielā Kristapa" balvu kā labākā aktrise ieguvusi Iveta Pole par darbu filmā "Monotonija", kā labākais aktieris balvu saņēmis Juris Žagars par darbu filmā "Tumšie brieži".

Balvu kā labākā otrā plāna aktrise saņēmusi Regīna Razuma par darbu filmā "Rūgtais vīns".

"Lielo Kristapu" kā labākais filmas mākslinieks saņēmis Jurģis Krāsons par filmu "Ķīlnieks", par labāko kostīmu mākslinieci atzīta Līga Krāsone par darbu filmā "Uguns",

Par labāko grima mākslinieci atzīta Sarmīte Balode par darbu filmā "" Uguns". Māksliniece saņēma arī īpašo balvu no kompānijas "L`Oreal".

"Lielā Kristapa" balvu kā labākais mūzikas autors saņēma Arturs Maskats par mūziku filmai "Tumšie brieži".

Par labāko dokumentālās filmas režisoru atzīta Laila Pakalniņa par filmas "Teodors" režiju.

Par labāko dokumentālās filmas operatoru balvu saņēmis Ivars Seleckis par darbu filmā "Zem ozola kuplajiem zariem", bet par labāko animācijas filmas režisoru atzīts Vladimirs Leščovs par filmu "Zuduši sniegā".

Helēna Heinrihsone saņēmusi balvu kā labākā animācijas filmas māksliniece par filmu "Spēlēju, dancoju".

Par labāko skaņu režisoru balvu saņēmis Anrijs Krenbergs "Vienkārši pops", bet par labāko montāžas režisoru balvu saņēmis Armands Zvirbulis par filmu "Džona Doreda sala".

"Lielo Kristapu" par mūža ieguldījumu saņēmusi aktrise Vija Artmane.

FIPRESCI balva piešķirta filmai "Čiža acīm".

"Lielā Kristapa" skatītāju balva tikusi filmai "Mans vīrs Andrejs Saharovs", bet portāla "Delfi" balva - filmai "Lote no Izgudrotāju ciema".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide