Parāda sevi Latgales mākslinieku darbu izstādē

Beļavas mākslas studijas “Krāsu prieks” dalībnieču darbi ir iekļuvuši Latgales mākslas “Rudens 2017” darbu izstādē “Asni. Osni”, kas ir apskatāma Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē.

“Krāsu prieka” vadītāja Solveiga Kļaviņa stāsta, ka izstādē galvenokārt ir apskatāmas profesionālo Latgales mākslinieku gleznas, tāpēc ir liels gandarījums, ka viņas, Tatjanas Ābeltiņas un Kristīnes Disneres darbi arī ir aplūkojami šajā izstādē.

“Šis jau ir otrais gads, kad mūsu studijas dalībnieču darbi ir apskatāmi šajā izstādē,” saka S.Kļaviņa.

Balvu gleznošanas studijas “Olīves” vadītāja Olga Reče esot bijis tas cilvēks, kurš uzrunājis un ieteicis viņai pamēģināt savus darbus iesniegt šai izstādei. Izstādes veidotāji aicināja māksliniekus interpretēt tēmu “Asni”, lai rosinātu izstādes skatītājus domāt.

“Tur var izpausties ikviens, kuram māksla ir tuva! Tur ir iespēja sevi parādīt! Katram māksliniekam bija jāaizved trīs šajā gadā gleznoti darbi, un no trijiem tika izvēlēts viens, kas ir apskatāms izstādē. Ja darbi ir mākslinieciski vērtīgi, tad izvēlas vairākus. Tas ir patīkami, ka arī mūsu gleznas tagad novietotas starp ievērojamu Latgales mākslinieku darbiem. Gulbene gan neatrodas Latgalē, bet esam tai pietuvināti,” saka S.Kļaviņa.

Viņa savā gleznā ir atainojusi mazu meiteni, kas ir apvainojusies uz visu pasauli un cer uz tikko dīgt sākušo pupu, ka tā izaugs līdz debesīm un piepildīs viņas sapņus.

S.Kļaviņa stāsta, ka pašlaik “Krāsu priekā” darbojas astoņi mākslas cienītāji, kuri satiekas vienu reizi nedēļā - otrdienu vakaros, lai gleznotu. Pašreiz Beļavas tautas namā ir apskatāma studijas “Krāsu prieks” dalībnieču izstāde “Pīlādžu vīns”. To var apskatīt līdz gada beigām, jo janvārī jau būs skatāma cita izstāde.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide