PĀRCELTS UZ 25.-26.SEPTEMBRI. Festivālā “Divi Jūliji” notiks radošās darbnīcas (labots) 1

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs no 3. līdz 8.augustam aicina uz 3. starptautisko mākslas festivālu „Divi Jūliji” Gulbenē. Festivāls veltīts Latvijas lietišķās mākslas meistariem Jūlijam Maderniekam (1870-1955) un Jūlijam Straumem (1874-1970), kuru dzimtās mājas ir Gulbenes pusē. Madernieks un Straume ir izcili 20. gs. dizaineri un tekstilmākslinieki. Festivāla laikā 8.augustā ikviens interesents aicināts izzināt dažādas radošās tehnikas, piedaloties darbnīcās. Par to informē Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja pārstāve Ilze Vanaga.

8.augustā pie muzeja “Klēts” notiks aušanas meistarklase uz Viļumsona stellēm, Madernieka rakstu interpretācija un izaušana. Meistarklasi vadīs Inese un Ilze Mailītes no SIA “Mailīšu fabrika”. Savukārt Daina Ieviņa no Tautas lietišķās mākslas studijas “Avots” piedāvās meistardarbnīcu “Dzijas krāsošana dabas krāsvielās”.

Parkā pie Sarkanās pils mezglošanas meistarklasi vadīs lietišķās mākslas meistare, zīmola “Noķerts Liepājā” vadītāja Ilze Vainovska. Papīra un auduma apdrukas darbnīcā, izmantojot spiedogus, kuri veidoti pēc Madernieka zīmējumiem, dalībniekiem būs iespēja pašiem radīt un saņemt savā īpašumā oriģinālus ietinamos papīrus un apdrukātus auduma dvielīšu. Šo prasmi mācīs tekstilmāksliniece Baiba Vaivare. Filcēšanas darbnīcu vadīs filcēšanas meistare Dace Rudzīte no Lubānas. Porcelāna muzeja meistardarbnīcā varēs apgūt flīžu dekorēšanu ar Madernieka ornamentiem. Būs arī cianotipija – īpašas fototehnikas darbnīca, izmantojot saules gaismu, un linogriezuma tehnikas darbnīca, kas piemērota Madernieka rakstu, burtu un grafiku interpretācijai un apdruku gatavošanai un citas radošas aktivitātes. Abas darbnīcas nodrošina “Radošā apvienība “Piektā māja”” sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu.

Visas darbnīcas ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zintis

Taču visi pasākumi ir atcelti, arī Divi j
Jūliji, sniedziet taču laicīgi atsaukumus! Līdz 12.augustam nekādi pasākumi nenotiek vai notiek? Apkopojiet, lai cilvēki zin! Sabiedriskās att.tak sēdēs domē, lai sniedz info!

pirms 12 mēnešiem, 2020.07.28 17:41

Kultūra un izklaide