Pasaules pirmizrādi piedzīvos filma par vēža pacientu ceļu uz Eiropas Alpu augstāko virsotni – “Cita dzīves garša”

Šī gada 10.augustā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē pasaules pirmizrādi piedzīvos Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda un Jura Podnieka Studijas veidotā filma par vēža pacientu kāpienu Eiropas Alpu augstākajā virsotnē, Monblānā – “Cita dzīves garša”.

Filma tika uzņemta pagājušā gada vasarā, kad astoņi vēža pacienti iniciatīvas “Kāp cīņai pret vēzi!” ietvaros devās ceļā uz Eiropas Alpu augstāko virsotni, lai pierādītu sev un pasaulei, ka, saņemot saudzīgas vēža ārstēšanas terapijas, neviens mērķis nav nesasniedzams.


Filma “Cita dzīves garša” ir stāsts par cilvēkiem, kuri nesamierinājās ar vājumu. Par ļaudīm, kuri paši noteica savas dzīves augstākās virsotnes, un tās sasniedza. Par tiem, kuri nolēma būt iedvesma citiem – daudziem miljoniem ar vēzi sirgstošo pasaulē. Filmā izstāstīti katra pacienta varonīgie vēža cīņas stāsti. Astoņi filmas varoņi ir meklētāji no dažādām pasaules malām, kuri satikās šajā ekspedīcijā “Climb for Cancer” (Kāp cīņai pret vēzi!), ar mērķi piedzīvot vienu no savas dzīves neparastākajiem notikumiem – sasniegt Eiropas Alpu augstāko virsotni - Monblānu. Vai viņiem tas izdosies?

Kāpiena iniciatīvu un filmas uzņemšanu koordinēja Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds, kāpiens notika pieredzējušu “Kalnu Grupas” instruktoru Kristīnes un Kristapa Liepiņa vadībā, filmas veidošanā piedalījās operatori Vents Grīnbaums un Mārtiņš Jurevics un Jura Podnieka Studijas kolektīvs. Filmas veidotāji pateicas par atbalstu “AMRITA”.
Filmas pirmizrādē ieeja ar ielūgumiem. Aicinām mediju pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties fimas pirmizrādē, pieteikties iepriekš pa tālruni +371 28001127 vai e-pastu: filma@virotherapyfoundation.org . Iepriekšēja pieteikšanās obligāta.

Pēc pirmizrādes filma būs pieejama skatītājiem visā pasaulē. Aicinām sekot līdzi turpmākai informācijai.

Plašāka informācija: www.virotherapyfoundation.org

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide