Pasniegs otro „Krodera balvu”

Valmieras teātrī 26.janvārī pulksten 19.00 notiks otrās „Krodera balvas” pasniegšana. Šo balvu iniciējis un pasniegs „Krodera fonds”, kas dibināts, lai saglabātu ievērojamā režisora piemiņu un veicinātu radošu viņa mākslas un dzīves skatījuma attīstību latviešu teātrī.

Pagājušajā gadā – Oļģertu vārda dienā -  20. janvārī notika pirmās Krodera balvas pasniegšana, un tā tika piešķirta, vērtējot ne tikai iepriekšējās sezonas sasniegumus, bet radošo devumu visā mākslinieka, teorētiķa vai citādi ar teātri saistīta cilvēka mūžā. Pirmās Krodera balvas ieguvēja aktrise Indra Briķe, kas šo balvu pēc saņemšanas novērtēja kā augstāko sava mūža atzinību, ar to arī deva emocionālāko apzīmējumu balvas nozīmībai.

Nu pienākusi reize otrajai Krodera balvai, uz kuru pretendēs kāds no divpadsmit nominantiem, kurus balvas pasniedzēji – Krodera fonda valde - turēs noslēpumā līdz 26.janvāra vakaram.

Tāpat kā pērn, pasākumu vadīs aktieri Artūrs Skrastiņš un Vilis Daudziņš.

Arī šogad „Krodera balva” gada izaicinošākajam izcilniekam būs mākslinieka Aivara Vīlipsōna veidota statuete – mets topošajam Krodera piemineklim, kā arī 500 latu (711.44 EUR) balva, iesākumā tam izmantojot Krodera atstāto mantojumu. Pie būtiskākajiem fonda mērķiem pieder arī līdzekļu vākšana Oļģerta Krodera piemineklim, ko veido Aivars Vīlipsōns, un kas nākotnē, iespējams, kļūs par vienu no Valmieras pilsētas atpazīstamības zīmēm.

Atšķirībā no „Spēlmaņu nakts”, kas fiksē sezonas augstāko kvalitāti, Krodera balvas mērķis ir izcelt esošās situācijas pārvērtēšanu, skatpunkta maiņu, izraušanos no ierastiem, lai arī pareiziem un stabiliem priekšstatiem. Krodera balva nav domāta par labu vai izcilu darbu nostabilizētā, jau zināmā sistēmā – ir nepieciešams izaicinājuma, jauna skatpunkta, „vairāk un citādāk, nekā gaidīts”, iespējams, pat mākslinieciska huligānisma moments.

Biļetes uz otro Krodera balvas pasniegšanu var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Ieņēmumi no biļešu pārdošanas tiks novirzīti Krodera fondā, lai vāktu līdzekļus režisora pieminekļa izveidei. Šobrīd ir atvērts ziedojumu konts (LV08HABA0551036930101, Swedbanka), kurā ieskaitītie līdzekļi tiks izmantoti Krodera piemiņas vietas izveidei Valmieras pilsētā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide