Pavasaris ir klāt: mākslas un mūzikas skolas koncertizstāde

Pulkstenis ir seši vakarā un ārā nedaudz auksts, bet, uzrunājot kultūras centra pārpildīto zāli, Gulbenes Mākslas skolas direktore Sandra Dikmane saka, ka pavasaris beidzot ir atnācis. Tādā svaigā sajūtā, padziļināti izgaismojot romantisma laikmetu un iedzīvinot mākslas dienas, tika iezīmēts un iespēlēts mākslas un mūzikas skolas kopprojekts – koncertizstāde “Zirgi, puantes un arfa”.

“Mans, mans, tas ir mans darbs, tēti!” nedaudz lepni pie sava darba kultūras centra vestibilā izveidotajā izstādē veda viena no mākslas skolas audzēknēm. Līdzās tikko izdiedzētai zālei, Gulbenes Mākslas skolas pedagogi iekārtojuši piesātinātu darbu skati, parādot ne vien materiālu un krāsu daudzveidību, bet arī paverot plašas iespējas sarunai par mākslu romantismā. “Kā var tik skaisti uzzīmēt?” pārsteigumā smejoties sev un draudzenei jautāja izstādes apmeklētājas. Mākslas skolas izstāde kultūras centra telpās būs apskatāma līdz 30.maijam.

Nespējot aizmirst savus pirmos iespaidus par Jaungulbenes muižas pili 2009.gadā, fotogrāfe Daina Ozola (Rīga) kopā ar vietējo vēsturnieci-staigājošo enciklopēdiju Anitu Liniņu vairāku gadu garumā izzinājusi pils stāstu, īsumā ar to iepazīstinot arī pasākumā klātesošos. Tādējādi ierādot virzienu uz vasarā gaidāmajiem novada svētkiem Jaungulbenē.

Savukārt, iepazīstot svarīgākās romantisma laikmeta “figūras” mūzikā, koncertā romantismu iespēlēja Juglas mūzikas skolas audzēknes Gabriēla Erkmane un Anastasija Kozlova ar arfas spēli. Meitenēm līdzi bija atbraukusi arī skolotāja Inita Neilande. Stīgu un roku kopdarbs izskanēja līdz ar plašu muzikālo programmu no Gulbenes Mūzikas skolas audzēkņu puses, bet koncerta vadītāja skolotāja Iveta Putniņa klātesošos iepazīstināja ar stāstiem par romantisma mūziku. No Brāmsa, Čaikovska, Šūberta līdz latviešu Alfrēda Kalniņa “Naktī” kultūras centra zāli pilnībā pārņēma skaņa. Savukārt koncertu, un līdz ar to arī visu pasākumu, noslēdza Kamila Sen-Sānsa darba “Gulbis” mūzikas skolas pedagogu Ingas Kalniņas un Indras Ieviņas izpildījumā.

“Diezgan labs pasākums, īpaši arfa, ko iepriekš dzīvē nekad nebiju dzirdējis,” tā par pasākumā piedzīvoto sacīja Gulbenes Mūzikas skolas audzēknis Valdis Golubevs. Savukārt romantiskos apģērbos tērptās mūzikas skolas audzēknes Anna Krūmiņa un Estere Ilga Tuča pirms savas uzstāšanās neesot uztraukušās nemaz. Kopumā bērni un citi pasākuma apmeklētāji koncertizstādi vērtēja kā vērienīgu un pat izcilu, “tikai dibens nedaudz sāp” no pagarās sēdēšanas, piebilda Valdis.

Piedzīvojušas kulmināciju “Zirgi, puantes un arfa” ietvaros, Mākslas dienas Gulbenē noslēgsies 2.maijā, Gulbenes kultūras centrā, kad ikvienam interesentam būs iespējams apmeklēt režisora Vara Piņķa redzējumu par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911-1940) izrādē “Padegs, Padegs”.

Paldies visiem sadarbības partneriem!


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide