Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums par vidējo latviešu vidējo laulību jaunajā izrādē „Puse no sirds” 1

Gulbenes kultūras centrā 3. maijā pulksten 19:00 būs skatāma jaunā izrāžu apvienības „Panna" izrāde „Puse no sirds". Tajā aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš iejūtas tipiska latviešu laulātā pāra attiecībās, ko dzīve piespiež doties prom no valsts, bet vēlāk atgriezties - vienam pie otra un Latvijā.

Izpētījis vīrieša lomu ģimenē izrādē „Tētis" un sievietes intīmo zonu bilanci izrādē „Tāda es esmu", izrāžu apvienības PANNA režisors Juris Rijnieks un dramaturģe Aiva Birbele kopā ar aktieriem Zani Daudziņu un Aldi Siliņu nodos skatītāju vērtējumam jaunu stand-up izrādi - komēdiju „PUSE NO SIRDS".


Ideja par izrādi radusies, PANNAI ar izrādi „Tētis" pirms gada viesojoties Īrijā, tāpēc, iespējams, ka dažs labs Īrijas latvietis izrādē atpazīs piedzīvotas situācijas. Tas lieliski raksturo stand-up žanru - stand-up stāsti rodas no dzīves.

 

Izrādes režisors J. Rijnieks stāsta par izrādes vadmotīvu - brauc uz kuru pasaules malu gribi, bet puse sirds paliek Latvijā.

 

„Te nav ne liekas patētikas, ne banalitātes. Mēs gribam runāt par to, kā nosaukt vārdā nenosaucamo iemeslu, kāpēc Latvijā kāds vēl dzīvo un kāpēc tie, kas šobrīd atrodas ārpus Latvijas, ar bērniem sarunājas latviski un kopā svin Jāņus, Ziemsvētkus un vienkārši dzimšanas dienas, kāpēc gaida no Latvijas atsūtītos Kāruma sieriņus un rupjmaizi."

 

Izrādes tapšanas procesu raksturo Zane Daudziņa: „Strādājot pie izrādes „Puse no sirds", man ir kļuvis pilnīgi skaidrs, kas pietrūkst latviešiem. Tā ir mīlestība. Jā, tieši tik vienkārši tas ir! Un manas izrādes varones Annas galvenā atziņa - mana vērtība nemainās atkarībā no tā, ko un kur es daru."

Aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš izrādīs ne tikai ķermeniskos daiļumus, bet demonstrēs arī intelektuālos dziļumus, ko tiem sarūpējusi teksta autore Aiva Birbele, iedvesmu smeļot klasiskās vārsmās:

 

Nav stāsta skumjāka ar mīlas metu,

Kā sāsts par Romeo un Džuljetu.

(Šekspīrs)

Stāsts jautrāks tapis par Jāni un Annu,

Kas mīlu uztur kā karstu pannu.

Tie krīzi pārvar gan valstī, gan mājās,

Kaut sanāk puspasauli izstaigāt kājām.

(Birbele)

 

„Pannas" izrādes Rīgā un Latvijā

Jaunā izrāde rudens sezonā būs redzama kinoteātrī „Rīga" un kultūras centros citviet Latvijā.

 

„Puse no sirds" ir ceturtā izrāžu apvienības „Panna" producētā izrāde.

 

Jau ceturto gadu uz skatuvēm Rīgā un Latvijā dzīvo izrāde „Tētis" - komisks stāsts par vīrieša būtību un emocijām laikā, kad viņš kļūst par tēvu (lomās - Ainārs Ančevskis vai Jānis Jarāns).

 

Vairāk nekā gadu „Tēta" versija lietuviešu valodā tiek spēlēta arī uz Lietuvas skatuvēm (lomās lietuviešu komiķi Ramūnas Rudokas vai Dariuss Petkevičs).

 

Savukārt Zanes Daudziņas monoizrāde „Tāda es esmu" tiks spēlēta trešo sezonu, pulcējot skatītāju pilnas zāles visā Latvijā.

 

Izrāžu apvienība „Panna" izveidota 2008. gadā, lai iestudētu un producētu izrādes un pasākumus plašam skatītāju lokam Latvijā un Baltijā.

 

Biļetes var iegādāties Gulbenes kultūras centrā no 16.aprīļa; biļešu cenas - 5, 4, 3 Ls.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zebra

Redzēju, bija laba izrāde - ir vērts aiziet. Un aktierspēle, protams, līmenī.

pirms 8 gadiem, 2012.04.12 14:29

Kultūra un izklaide