Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piazzolla. Lācis. Tango variācijas

Astora Pjacollas mūzika ir pilna smeldzes un temperamenta, tā ir smalka jutekliskuma un spēcīgas enerģijas caurstrāvota, dramatisma un aizkustinošu emociju uzlādēta. Šī argentīniešu mūziķa vārds šķiet gluži nesaraujami saistīts ar tango, viņš tiek dēvēts gan par tango karali, gan saukts par El Gran Astor - Lielo Astoru, gan uzskatāms par tango reformatoru un nuevo tango pamatlicēju. Viņa skaņdarbi pašos pamatos pārvērta tradicionālo tango, atklājot to mūsdienīgā gaismā un bagātinot ar džeza un klasiskās mūzikas elementiem. Pjacolla iemantoja slavu arī kā nepārspējams bandoneona spēles meistars, un arī bandeona tembrs šķiet viena no tango raksturzīmēm.

Fausto Bekalosi dzimtajā Itālijā iemantojis slavu kā viens no ievērojamākajiem akordeona spēles meistariem. Muzicēšanai pievērsies agrā bērnībā, izzinot klasiskās mūzikas vērtības, pusaudža gados viņš aizrāvies ar džezu un improvizācijas mākslu. Bekalosi regulāri sadarbojas ar vadošajiem Itālijas džeza mūziķiem un apvienībām un saspēlējas ar starptautiski atzītiem māksliniekiem. Viņa repertuārā ir gan klasiski opusi un lappuses no pasaulslavenām operām, gan dažādas izcelmes tautasdziesmas un džeza standarti, arī tango mākslas caurtrāvoti opusi un oriģinālkompozīcijas, paša radīti skaņdarbi, kuros atbalsojas viņa plašās intereses un skatuves pieredze. Bekalosi akordeons iekrāso arī vairākus ierakstus, un tango caurtrāvotā kompozīcija “Tangamente” iemūžināta viņa soloalbumā “My Time”, kas klajā laists 2013. gadā.

Tango gars līdz ar ietekmēm no džeza un klasiskās mūzikas tradīcijām krāšņi atklājas arī tango svītā ar nosaukumu “Las Cuatro Estaciones Porteñas” jeb “Četri gadalaiki Buenosairesā”.

Kārlis Lācis pazīstams gan kā komponists un meistarīgs aranžētājs, gan pianists un taustiņinstrumentālists. Viņa daiļradē rodamas gan izvērstas simfoniskas partitūras un kamermūzikas opusi, gan spilgti žanra piemēri neakadēmiskās mūzikas laukā, skaņdarbi korim un mūzika teātra izrādēm, neskaitāmas aranžijas un skaņu celiņi kā reklāmām, tā arī filmām. Par jauno kompozīciju viņš stāsta: “Sāku rakstīt klavierēm solo, bet uzradās ierosinājums pārlikt stīgu kvintetam un akordeonam, un man tā ideja iepatikās. Tas ir brīvs klejojums tango noskaņās bez noteiktas programmas. Prieks vienmēr sadarboties ar Raimondu Melderi un viņa kolēģiem – ļoti patīk šī kvarteta skanējums.”

Koncerts “Piazzolla. Lācis. Tango variācijas” Gulbenes kultūras centrā notiks 26.septembrī pulksten 18.30.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide