Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie lasītājiem – jauni dzejas krājumi

Gulbenes bibliotēkā 27.aprīlī interesenti varēs apmeklēt uzreiz trīs pasākumus. Pulksten 17.00 notiks gulbenietes Intas Driķes dzejas izlases „Dienu ritējums" atvēršana. Pulksten 18.00 savu jauno dzejas krājumu "No mīlestības mīlestība zied" prezentēs dzejniece Inese Tora, bet pulksten 20.00 varēs baudīt mīlas lirikas muzikālu kompozīciju "...tad manī būs kaut kas no veca vīna".

"Šī ir I.Driķes sestā grāmata. Arī šajā krājumā daba dzied mīlestības dziesmu. Autores dzejā varavīksnes krāsās uzzied ziedi un visa daba, un tam visam pa vidu - bērni," stāsta Gulbenes bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa.  

I.Driķe raksta: „Ziedi ir pati dzīve. Lai kāda tā būtu, ziedi vienmēr liks pasmaidīt, dāvās prieku, aizdzīs ikdienas pelēkās domas. Ziedi ir mani bērni, mazbērni, radi un draugi." Krājumu ilustrējusi un vāka zīmējumu veidojusi Inta Rubene. Grāmatu izdevusi „Vītola izdevniecība". Pasākumā dziesmas ar I.Driķes vārdiem izpildīs Imants Ilgažs. Iepriekš izdotie I.Driķes dzejas krājumi: „Es runājos ar ziediem" (1999.gads), „Ziedu ratā griežoties" (2000.gads), „Ar vizbuļacīm" (2004.gads), „Visu gadu ziedos gāju" (2007.gads), „Kā bites lidojums" (2008.gads).

 

Arī I.Toras dzeju daudzi lasītāji iecienījuši no iepriekš izdotajiem krājumiem „Smaržīgs jasmīns dvēselē kad dzied..." (2008.gads), „Tava trauslā mīlestība..." (2008.gads), „...un vālodze aizlido svētīta" (2008.gads), „Uzzīmē man pavasari" (2010.gads), „Māllēpīte - saules māsa" (2011.gads).
Jaunajā izdevumā autores dzeja mijas ar Solveigas Kļaviņas šim krājumam zīmētām krāsainām ilustrācijām, piešķirot dzejoļiem kolorītu skanējumu. Grāmatu izdevusi „Vītola izdevniecība". Pasākumā savas komponētās dziesmas ar I.Toras vārdiem izpildīs Inese Nereta un Alda Treija.

 

Krājuma atvēršana sasauksies arī ar jaunu S.Kļaviņas gleznu izstādes „Ir puķe mīlestība" atklāšanu. Solveigas eļļas gleznās dominē gaišas un spilgtas krāsas, kas mudina rosīties pozitīvām domām. Ne viens vien skatītājs izteicies - tās ir kā dzeja.

 

Savukārt mīlas lirikas muzikālajā kompozīcijā „...tad manī būs kaut kas no veca vīna" krājumos apkopoto un vēl nepublicēto mīlas liriku lasīs un muzicēs Arvis Degums, Ivars Strautiņš un Aivars Osis. Pēc klausītāju vēlēšanās kompozīcijā iekļauti arī fragmenti no pagājušā gada nogalē izdotās Ivetas Krūmiņas un A.Deguma sarunas dzejā grāmatā „Rabarberu vīns".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide