Pie lasītājiem nonāk gulbenietes Intas Vilkas grāmata "Caur sirdi plūstošā dzīve"

Gulbenes kultūras centrā pagājušajā piektdienā notika gulbenietes Intas Vilkas grāmatas „Caur sirdi plūstošā dzīve" atvēršanas svētki. Tas ir mūža garumā rakstīts likteņstāsts, kas lasītāju aizkustina ar pārdzīvojumu smeldzi, atklāj cilvēku spēju izturēt visgrūtākos pārbaudījumus, lai svinētu uzvaras prieku. Vairāk foto šeit.

Pasākumā starp aptuveni simts cilvēkiem bija I.Vilkas laikabiedri, kolēģi, audzēkņi, paziņas, tuvinieki, ļaudis ar līdzīgu likteņstāstu, cilvēki, kam nav vienaldzīgs šis smagais latviešu tautas ciešanu ceļš. Izpilda tēvam doto solījumu

„Uzrakstot šo grāmatu, es izpildīju sava tēva Arvīda Lazdiņa pēdējo vēlēšanos. Esmu darījusi zināmu mūsu, Lazdiņu dzimtas, likteņstāstu plašam lasītāju lokam ar mērķi, lai skarbā vēsture nekad vairs neatkārtotos, lai netiktu pieļautas tās liktenīgās kļūdas, kuru rezultātā mana Tēvzeme vairākkārt tika sista krustā un tauta izmētāta pa visu plašo pasauli, pakļaujot to ciešanām, mokām un nolemjot lēnai iznīcībai," saka grāmatas autore.

Sapnis - aizbraukt uz Krasnojarsku

I.Vilka, stāstot par grāmatas tapšanas procesu un ilustrējot to ar fotogrāfijām, kas aplūkojamas arī grāmatā, atklāj arī savu lielāko sapni - rast iespēju vēlreiz aizbraukt uz Krasnojarsku, izstaigāt Tomskas apgabala Parabeļas rajona Sočigas sādžu, pakavēties pie savas pirmās Belkas skolas.

Līdz ar ziediem daudzi pasākuma apmeklētāji grāmatas autorei vēlēja noteikti šo sapni piepildīt.

Grāmata ir 600 lappušu bieza un papildināta ar fotogrāfijām. To veido 11 burtnīcas. Likteņstāsts sagatavots izdošanai apgādā SIA „Vesta-LK". Redaktore ir Marta Jance.

Vāka noformējumā izmantota autores tēva A.Lazdiņa gleznas reprodukcija, kas tapusi pēc kādas pastkartes. Grāmatas autore apsnigušo priedi, kas izaugusi uz klints, atgriežoties pie sava tēva savulaik teiktā, salīdzina ar izsūtīto likteni, kas tālajā Sibīrijā cīnījās ar skarbajiem vējiem un aukstumu, ar badu un iznīcību.

I.Vilka, dāvinot grāmatu, sirsnīgi pateicās visiem cilvēkiem, uzņēmumiem un organizācijām par atbalstu grāmatas tapšanā. Daudzi pasākuma apmeklētāji steidza iegādāties grāmatu, kā arī lūdza ierakstīt tajā autores novēlējumu.

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide