Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedalās starptautiskā festivālā Čehijā 8

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestra dalībnieki šo gadu iesāka pavisam radoši, jo jaunā gada pirmajās dienās viņi piedalījās starptautiskā pūtēju orķestru festivālā Prāgā, Čehijā.


Festivāla dalībnieku sniegumu vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Čehijas centrālā militārā orķestra vadība, komponists un mūzikas žurnālists, kā arī radio muzikālais direktors. Orķestriem bija jāsniedz 40 minūšu ilgs priekšnesums. Gulbenes mūzikas skolas orķestris diriģenta Donāta Veikšāna vadībā savā programmā atskaņoja obligāto čehu komponista skaņdarbu, nīderlandiešu komponista skaņdarbu, mūsu tautas dziesmas, klasikas skaņdarbu, skanēja arī solo saksofonam Jāņa Kokoreviča izpildījumā, par kuru bija labas atsauksmes.


Mūsu orķestris ieguva 2.vietu un sudraba orķestra nosaukumu. 1.vietu grupā izcīnīja orķestris, kurš ieguva arī festivāla laureāta titulu. Kā atzīst D.Veikšāns, klausoties citus orķestrus, varēja arī smelties pieredzi un pamācīties. Paši ar savu sniegumu gulbenieši ir apmierināti un priecājas, ka spējuši parādīt, ka arī mazā pilsētā var izveidot labu orķestri, ko novērtē arī citi. Žūrijas komisija mūsu orķestri vērtēja kā ļoti perspektīvu. Viņus priecēja, ka orķestrī spēlē arī mazi bērni, kas liek cerēt, ka nākotnē orķestrim var būt labi panākumi. Festivāla noslēgumā visiem bija iespēja arī noklausīties viņu militārā orķestra koncertu.


Šis festivāls ir tradicionāls un notiek katru gadu janvāra pirmajās dienās, un, kā norāda festivāla organizatori, viņi labprāt vēlētos uzaicināt vēl arī citus Latvijas orķestrus piedalīties šajā festivālā.


Jau rakstījām, ka Gulbenes mūzikas skolai šis ir jubilejas gads un marta nogalē ar jubilejas koncertu tiks svinēta skolas 55 gadu pastāvēšana, taču jau visu šo laiku mūzikas skolā notiek dažādi jubilejai veltīti koncerti un pasākumi. Mūzikas skolas pūtēju orķestris visus aicina apmeklēt koncertu 8.februārī Gulbenes kultūras centrā. Šis koncerts būs kā orķestra dāvana skolai jubilejā. Koncertā mūsu orķestris muzicēs kopā ar Madonas kultūras nama pūtēju orķestri diriģenta Andreja Cepīša, kurš ir mūsu mūzikas skolas absolvents, vadībā. Kā norāda D.Veikšāns, arī pēc tam katru mēnesi mūsu orķestrim līdz pat augustam paredzēti dažādi pasākumi, skates un muzicēšanas.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

:(

Tikai žēl, ka no Prāgas viesnīcas kolektīvam bija jāaizbrauc ar kaunu :( (1 piliens darvas visu medus podu sabojā)

pirms 6 gadiem, 2014.01.14 17:30

vecāki

Liels paldies skolotājiem,it sevišķi Donātam Veikšānam.

pirms 6 gadiem, 2014.01.15 13:39

citi vecāki

Disciplīna kolektīvā jau sen klibo... Ko padarīsi - kur mākslinieki, tur bez bohēmas neiztikt.

pirms 6 gadiem, 2014.01.15 14:24

Bohēma

Kādas pazīmes atšķir bohēmu no prastas iedzeršanas? Pietiek tikai ar to ka SKAITĀS mākslinieki? Vai ir?

pirms 6 gadiem, 2014.01.15 16:48

jautriite

labais, bet šajā kolektīva "bohēmisti" jau ir pat 14 gadus vecie "iedzērāji" un viesnīcas vandāļi :D

pirms 6 gadiem, 2014.01.15 17:29

māksliniece

Disciplīna klibo nevis kolektīvā, bet gan šo dažu indivīdu ģimenēs un viņu prātos. Protams, visvieglāk ir vainu novelt uz citiem nevis uzņemties pašam. Noniecināt citu darbu, apšaubīt citu spējas, talantus, Tāda ir mūsu baumotāju sabiedrība. Es pilnīgā pārliecībā zinu ka neviens no komentētājiem nebija līdzi orķestrim, bet izsakot komentārus visi ir VISZINOŠĀKIE gudrinieki, pat ne reizi neredzot orķestra mēģinājums, nenojaušot, kādu darbu iegulda skolotāji un visdrīzāk arī ļoti maz ko saprotot no mūzikas. Pirms nosodiet citus, padomājiet par sevi.

pirms 6 gadiem, 2014.01.18 13:18

Kultūra un izklaide