Piedalās Valmieras akvarelistu un grafiķu plenērā

No šodienas līdz 2.jūlijam gan grafiķi, gan gleznotāji, tostarp arī mūsu novadniece akvareliste Patrīcija Brekte, sabrauks Valmieras akvarelistu un grafiķu plenērā, informē aģentūra LETA.

Galerijas "Laipa" vadītāja, Valmieras Kultūras un mākslas fonda valdes locekle Karlīne Cercina stāsta, ka šā gada plenēra tēma ir "Pilsēta cilvēkā". Organizatori šogad vēlas izpētīt Valmieru no citas puses - kā personību, cilvēciskā rakstura, ainavu un kopīgo īpašību prizmu.

K.Cercina stāsta, ka plenēra organizatori Valmieru palēnām vēlas izveidot kā Latvijas akvarelistu un grafiķu rezidenci - vietu, kur patverties no ikdienas rutīnas uzliktajiem rāmjiem, baudīt un iedvesmoties. "Veidojot Valmieru kā akvarelistu un grafiķu rezidenci, organizatori vēlas veidot ceļu uz starptautiska līmeņa plenēru grafiķiem un akvarelistiem. Iespējams, ka tas varētu kļūt par jaunu Valmieras mākslas vizītkarti nākotnē," norāda K.Cercina.

Valmieras akvarelistu un grafiķu plenērs noslēgsies 2.jūlijā Kārlienas pagalma svētkos, kad no pulksten 12.00 līdz 18.00 mākslinieki vadīs radošās darbnīcas un meistarklases, kurās varēs iesaistīties ikviens interesents. Pulksten 18.00 galerijas "Laipa" izstāžu zālē tiks atklāta Valmieras akvarelistu un grafiķu plenēra darbu izstāde.

Šogad Valmieras mākslas plenērs ir pirmais no trīs Vidzemes ainavas glezniecības plenēriem. Jūlija beigās mākslinieki dosies uz Gulbeni, savukārt augustā jau tradicionāli atklās, ko slēpj Rauna.

Kopš 2013.gada Valmieras Kultūras un mākslas fonds regulāri organizē Vidzemes ainavas glezniecības plenērus, aicinot uz Valmieru gan profesionālus gleznotājus, gan grafiķus, gan akvarelistus. Šo plenēru laikā ir radīti šim laikam un videi raksturīgi mākslas darbi, kuri dokumentē un iemūžina Valmieru no mākslinieka skatpunkta.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide