Piedalās vokālo ansambļu skatē Viļakā 5

Pagājušajā sestdienā Viļakas valsts ģimnāzijas aktu zālē notika starpnovadu vokālo ansambļu skate. Gulbenes novadu skatē pārstāvēja seši vokālie ansambļi.


Skatē kopumā bija pārstāvēti septiņi novadi ar 24 kolektīviem, starp kuriem bija tikai divi vīru vokālie ansambļi. Starp Gulbenes novada dziedošajiem kolektīviem šoreiz vislabāk veicās Tirzas kultūras nama jauniešu vokālajam ansamblim „Odziņas”, kuru dziedājums skatē tika novērtēts ar 1.pakāpi. Ar mazāku prieka devu – 3.pakāpi - no skates mājup atgriezās Tirzas kultūras nama vīru vokālais ansamblis „Tirzaskrasts”, ko vada Jānis Bokalders. Kopumā skatē 1.pakāpes novērtējumu žūrija piešķīra tikai pieciem kolektīviem.


Skatē piedalījās arī Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Pieskāriens”, kas ieguva 2.pakāpi. 2.pakāpe tika piešķirta arī Rankas kultūras nama sieviešu vokālajam ansamblim „Menora”. Ar 3.pakāpei atbilstošu novērtējumu mājās no Viļakas atgriezās Kalnienas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis „Vēja meitenes”, kā arī Beļavas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis „Asonanse”, ko pirmo sezonu vada Astra Zvirbule.


„Pērn skatē dziedātājām veicās salīdzinoši labāk, bet šajā sezonā mainījās gan ansambļa vadītāja, gan arī tā sastāvs, tāpēc kolektīvs nepaspēja sagatavoties skatei tā, kā vēlētos,” stāsta Beļavas tautas nama vadītājas vietas izpildītāja Solveiga Kļaviņa. Viņa atzīst, ka starpnovadu skate bijusi ļoti labi organizēta. Katrs kolektīvs dāvanā saņēmis biezu un skaistu nošu grāmatu. „Pirms skates vokālajiem ansambļiem bija jāiesūta sava repertuāra visu dziesmu notis. Iedomājieties, ja šo nošu materiālu iesūtīja 24 ansambļi, kas tā ir par nošu un repertuāra bagātību! Atliek tikai strādāt,” piebilst S.Kļaviņa.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

?

Vai par pārējiem ansambļiem skatē arī varēs ko uzzināt?

pirms 6 gadiem, 2015.03.04 10:12

ja

vilaka.lv un kultūra, būs par visiem ansambļiem ar bildēm.

pirms 6 gadiem, 2015.03.04 15:48

Kultūra un izklaide