Piedalies radošo darbu konkursā un laimē binokli!

Sestdien, 13. augustā, Ķemeru svētku ietvaros tiks atklāts radošo darbu konkurss “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!”, kurā aicināti piedalīties jebkura vecuma interesenti no visas Latvijas. Par to informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītītājs Andris Soms.

Dabas izglītības centra “Meža māja” radošajās darbnīcās Ķemeru “Jaunajā parkā” klātesošie varēs tuvāk iepazīt mazo gulbi, noskaidrot konkursa noteikumus un turpat arī izveidot un iesniegt savus radošos konkursa darbus.

"Konkurss notiek starptautiskās akcijas "Gulbju lidojums" ietvaros, kurā Dabas aizsardzības pārvalde iesaistījusies kopā ar simtiem organizāciju, uzņēmēju un individuālu atbalstītāju no visas Eiropas. Tas būs Pasaules vēsturē pirmais mēģinājums izsekot mazo gulbju migrācijai no gaisa. Lielbritānijas vides aizsardzības organizācijas “Wildfowl and Wetland Trust” pārstāve Saša Denča šā gada septembrī dosies ceļojumā ar motorizētu paraplānu, lai kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām Krievijas polārajos apgabalos veiktu vairāk nekā 7000 kilometru garu lidojumu pāri 11 valstīm, to vidū arī Latvijai," stāsta A.Soms.

Tie, kuri neapmeklēs Ķemeru svētkus, bet tomēr vēlēsies piedalīties konkursā, ar tā noteikumiem var iepazīties Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnes www.daba.gov.lv sadaļā "Aktualitātes", akcija "Gulbju lidojums" (http://www.daba.gov.lv/public/lat/aktualitates/akcija_gulbju_lidojums/)

Sagatavotais radošais darbs līdz 2016. gada 1. oktobrim (ieskaitot) jāiesniedz Dabas aizsardzības pārvaldē, sūtot pa pastu vai nododot personīgi dabas izglītības darba speciālistiem, iepriekš vienojoties par laiku un vietu pa tālruni.

Kontaktinformācija saziņai – Agnese Balandiņa, dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja, e-pasts: agnese.balandina@daba.gov.lv; tālr.: 26424972.

Konkursa darbus vērtēs žūrija, nosakot uzvarētājus četrās vecuma grupās. Laureātu godināšana notiks starptautiskajai akcijai “Gulbju lidojums” veltītajā pasākumā Lubāna mitrāja informācijas centrā 2016. Gada 15. oktobrī. Balvās labākie saņems binokļus no SIA Skyhunters (www.skyhunters.lv).

Vairāk par ekspedīciju “Gulbju lidojums” var uzzināt akcijas info lapā latviešu valodā  (http://www.daba.gov.lv/upload/File/DOC/Akcija_mazais_gulbis_2016_info_lapa.pdf) vai tīmekļa vietnē www.flightoftheswans.org

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide