Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedalīsies amatniecības gadatirgū

Laimonis Lapsa no Stradu pagasta 27.augustā piedalīsies Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja
amatniecības gadatirgū un piedāvās koka izstrādājumus. Par to informē muzeja izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Iveta Ārgale.

I.Ārgale norāda, lai reaģētu uz Latvijas amatnieku radošo izpausmju pieaugošo daudzveidību, šovasar muzejs ir nolēmis iedibināt jaunu tradīciju un sarīkot alternatīvu - mūsdienu amatniecības gadatirgu. Uz gadatirgu jau pieteikušies apmēram 200 amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus.

 

"Mūsdienu amatniecības izstrādājumiem jāapvieno skaistais ar derīgo: mākslinieciska patstāvība, amatnieciska varēšana un veikalnieciska izveicība. Gadatirgū pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem produktiem, gan jāveido apmeklētāju gaume un jādemonstrē pretstats masveida ražošanas izpausmēm," uzsver I.Ārgale.


L.Lapsa labprāt cenšas izmantot iespēju piedalīties šāda veida gadatirgos. Viņš "Dzirkstelei" stāsta, ka ar koka izstrādājumiem nopietni nodarbojas jau apmēram 20 gadus. Amatniecības gadatirgū viņš apmeklētājiem piedāvās koka karotes, dažādus pakaramos un citas lietas.

 

L.Lapsa priecājas, ka cilvēkiem ir interese par koka izstrādājumiem, tādēļ vien esot vērts braukt uz šādiem pasākumiem.

 

"Atmosfēra, kas valda amatniecības gadatirgos, vien ir ko vērta. Tā ir paradīze!" atzīst koka izstrādājumu meistars.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide