Piedalīsies Baznīcu naktī

Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīca un Gulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca ir pieteikušās dalībai kultūras notikumā “Baznīcu nakts”, kas visā Latvijā norisināsies 2.jūnija vakarā.

Dievnami šim pasākuma vēl var pieteikties līdz 21.martam, jo izsludināta pieteikšanās otrā kārta. Reģistrēt baznīcu dalībai var notikuma vietnē “www.baznicunakts.lv”. Baznīcas dalība pasākumā tiek uzskatīta par reģistrētu tikai gadījumā, ja rīkotāji ir saņēmuši elektroniski aizpildītu pieteikuma anketu.

Šogad organizatori iecerējuši rosināt draudzes domāt arī par Latvijas simtgadi, kuras laikā Baznīcu nakts atzīmēs savu piekto norises reizi. Katra draudze ir aicināta iesūtīt idejas par Latvijas simtgades tematiku Baznīcu nakts norisē.
Pasākuma aktuālā informācija tiks publicēta mājaslapā “www.baznicunakts.lv” un sociālo tīklu kontos “www.facebook.com/baznicunakts” un “www.twitter.com/baznicunakts”.

Kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014.gada, pulcējot vairāk nekā 190 dievnamus visā Latvijā. 2016. gadā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā desmit gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012.gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide