Piedāvā Detektīvu vakaru izbraukumā

Ko darīt garos, tumšos, lietainos vakaros? Protams, lasīt detektīvromānus! Vai arī – tikties ar īstu krimiķu rakstnieci! Izdevniecības Zvaigzne ABC „Detektīvu klubs” sadarbībā ar radošo apvienību „Pūces Māja” un detektīvromānu rakstnieci, publicisti Daci Judinu piedāvā Detektīvu vakaru izbraukumā! Gulbenes bibliotēkā tas notiks sestdien, 19.oktobrī, pulksten 17.00.

Šajā vakarā jūs ne tikai ieklausīsieties rakstnieces jau izdotajos un gaidāmajos darbos, dzirdēsiet stāstījumu par romānu tapšanu, bet arī vērosiet multimediju demonstrācijas. Tiem, kuri vēlēsies papildināt savu mājas bibliotēku ar jaunu grāmatu, būs iespēja piedalīties dažādos intriģējošos konkursiņos un risināt detektīvmīklas.

Spraiga sižeta literatūras cienītājiem Daces Judinas vārds jau iepazīts no trim līdz šim izdotajiem romāniem.

Psiholoģiskais detektīvromāns „Tik vienkārši” (2010)ir stāsts par mūsdienu Latviju un tās sabiedrību, atsevišķiem cilvēkiem un notikumiem galvenās varones Danes skatījumā. Romāna trīs daļas aptver astoņu gadu laikposmu (1993-2001), kurā Dane no jaunasžurnālistes kļūst par skarbu, grūtību rūdītu profesionāli. Sabiedrības ēnas puses, kas parasti paliek apslēptas. Vienas sabiedrības daļas labklājība par otras veselības un dzīvības cenu... Skarba, nežēlīga, brīžam ciniska ikdienas realitāte. Kā šajā laikā izdzīvot sievietei žurnālistei, kura mīl savu darbu, vēlas palīdzēt citiem un pasargāt savus tuviniekus?

Romāns „Tase melnas kafijas” (2011) ir pirmais no ironiskās mūsdienu detektīvsērijas „Izmeklē Anna Elizabete” romāniem. Anna Elizabete (fon) Bergano senčiem mantojusi nelielu muižiņu, dzīvo un darbojas pēc saviem noteikumiem. Annai pieder sabiedrisko attiecību un svētku aģentūra, viņa pazīst puspasaules, apveltīta ar asu, analītisku prātu, dzēlīgu ironiju un apskaužamu intuīciju. Nākamajā rītā pēc dzimšanas dienas ballītes, kuru rīkojusi Annas Elizabetes aģentūra, izdevniecības Magnum direktors Roberts Lauciņš tiek atrasts miris. Bez pēdām pazudušas viņa sekretāre, grāmatvede... un automašīna. Aizdomas krīt uz visiem un ikvienu – arī uz prominentajiem viesiem. Anna Elizabeteuzskata par goda lietu noskaidrot, kas īsti noticis.

„Dīvainais Līgovakars” (2012) - otraisdetektīvsērijas „Izmeklē Anna Elizabete” romāns. Annas Elizabetes svētku aģentūra Mežāju pagastā organizē grandiozu vasaras saulgriežu balli. Ģenerālmēģinājuma dienas rītā viņas draugi atrod pusgadsimtu vecus kaulus un lādi ar seniem dokumentiem. Diemžēl pagasta ļaudis par pagātni nerunā, lai nenotiek kāda nelaime... Bet ir jau par vēlu... Balles naktī - neilgi pēc pusnakts - bez vēsts pazūd Annas draudzene Zane Zālīte, bet nākamajā dienā tiek nogalināts pagasta šoferis ....Anna Elizabete ar draugiem uzsāk izmeklēšanu paši, un tā viņus aizved septiņdesmit gadu tālā pagātnē.

Zināms, ka detektīvromānu rakstniecei Dacei Judinai šī gada nogalē iznāks vēl divi jauni romāni – novembrī „Ziemas blūzs” un decembrī „Mēnesis pie jūras” – trešais un ceturtais detektīvsērijas „Izmeklē Anna Elizabete” romāns.

Esmu saintriģējusi? Atnāciet uz tikšanos ar rakstnieci un viņas romāniem!

Ieeja kā vienmēr – bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide