Piesaki savu tautas tērpu skatei!

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina piedalīties XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku latviešu tautas tērpu skatē, kur savu tērpu var pieteikt ikviens gan individuāli, gan kopā ar savu kolektīvu.

Skatē var piedalīties juridiska vai fiziska persona vai personu grupa. Izvirzīšana latviešu tautas tērpu skatei notiek koru un deju kolektīvu skašu laikā, savukārt folkloras kopas, etnogrāfiskie un koklētāju ansambļi, kā arī tautas tērpu darinātāji un individuālie dalībnieki savu dalību pasākumam var pieteikt iesniedzot aizpildītu pieteikuma anketu un 2- 3 tērpu fotogrāfijas līdz 2013.gada 20.maijam. Jūnija sākumā žūrija paziņos Dziesmu un deju svētku Tautas tērpu skates noslēguma uzveduma dalībniekus.

 

Anketa un plašāka informācija par pieteikšanos atrodama šeit.

 

Dziesmu un deju svētku Tautas tērpu skates noslēguma uzvedums notiks 30. jūnijā plkst. 16.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Uz pasākumu vēl pieejamas biļetes!

 

„Šogad Dziesmu un deju svētku Tautas tērpu skate būs jau ceturtā pēc 60 gadus ilgā pārrāvuma. Ar katru skati ir augusi tautas tērpa valkāšanas kultūra, uzlabojusies tērpa darinājuma kvalitāte un izpratne par tērpu komplektēšanu atbilstoši konkrētajam novadam un vēsturiskajam laika posmam. Diskusija par to, cik pareizas ir mūsdienās darinātās tradicionālā apģērba rekonstrukcijas būs vienmēr, jo tiek veikti pētījumi, papildinātas mūsu zināšanas, tiek meklēts muzejos, rakstos un zīmējumos. Tautas tērpu skates uzdevums ir palīdzēt saglabāt šo unikālo vērtību - latviešu tautas tērpu un palīdzēt tam palikt tādam pat īstam, skaistam un vērtīgam no paaudzes paaudzē un vienmēr būt Dziesmu svētku rotai. Darināsim savus tērpus un valkāsim tos ar domu - es esmu latvietis un man tas piestāv! Lai top svētki Dziesmai, Dejai un Tautas tērpam!" aicina tautas tērpu skates projekta vadītāja, tautas tērpu centra „Senā klēts" eksperte Ziedīte Muze.

 

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi „Latvijas dzelzceļš", „Lattelecom" un „Latvenergo", kā arī banka „Citadele" un „Latvijas Valsts meži".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide