Pieskandina vokālie ansambļi 4

Gulbenes kultūras centrā pagājušajā sestdienā notika sieviešu un vīru vokālo ansambļu skate. Tajā piedalījās 28 kolektīvi no Gulbenes, Apes, Alūksnes, Balvu, Baltinavas, Rugājiem un Viļakas.

Skatē uzstājās arī Gulbenes senioru vokālais ansamblis “Latgalīte” un vienīgais Gulbenes novada vīru vokālais ansamblis “Namejs”. Lai gan senioru kolektīviem skate notiks Balvos, tomēr abi minētie kolektīvi dažādu objektīvu iemeslu dēļ saņēma atļauju savu māksliniecisko sniegumu žūrijas komisijai atrādīt Gulbenē. Abi senioru kolektīvi savā grupā saņēma pirmajai pakāpei atbilstošu novērtējumu. Gulbenes kultūras centra sieviešu senioru vokālais ansamblis  “Latgalīte”, ko vada Lūcija Hmeļevska, skatē saņēma 40 punktus, bet “Namejs” - 40,75 punktus.

Starpnovadu vokālo ansambļu skatē Gulbenes novadu pārstāvēja septiņi kolektīvi. Starp tiem bija pieci sieviešu vokālie ansambļi. To konkurencē pirmās pakāpes diplomu un 40,17 punktus žūrija piešķīra Tirzas kultūras nama meiteņu vokālajam ansamblim “Odziņas”, ko vada Inga Zomerovska. Tīrais skanējums un dziesmas mīlestība ir “Odziņu” galvenie raksturotāji. Kolektīvs jau pērn līdzīgā starpnovadu vokālo ansambļu skatē arī saņēma pirmās pakāpes novērtējumu.

Otrās pakāpes diplomu skatē ieguva Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pieskāriens” (vadītāja Inga Deigele), kas saņēma 37,83 punktus, Beļavas tautas nama Astras Zvirbules vadītais kolektīvs “Asonanse”, iegūstot 36 punktus, Rankas kultūras nama vokālais ansamblis “Menora” ar 36,67 punktiem. Kolektīvu vada Linda Nebēdniece. Rankas kultūras nama vadītāja Ieva Dūrīte atzina, ka “Menoras” sniegums bijis ļoti labs un pat mazliet citādāks nekā citkārt. Otrā pakāpe un 36,93 punkti - arī Kalnienas tautas nama sieviešu vokālajam ansamblim “Vēja meitenes”, ko vada Artis Žīgurs.

Kolektīvu sniegumu vērtēja žūrijas komisija: Gulbenes novada koru virsdiriģents Uldis Kokars, Alūksnes un Apes novada koru virsdiriģents Jānis Baltiņš, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas direktors Roberts Liepiņš un Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls. “Skatē visiem kolektīviem, kuri piedalījās, bija savi plusi un savi mīnusi. Uz to žūrija vērsa uzmanību pārrunās ar ansambļu vadītājiem. Manuprāt, šāgada skates kopējais līmenis bija tuvu pagājušā gada skates līmenim,” teica A.Šķēls. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

apenietis

Un ko tur tas fizkultūras skolotājs žūrijā sadarīja,no mūzikas un notīm ne bū ne mē.

pirms 4 gadiem, 2016.03.01 17:35

Optimiste

Viņš varbūt vērtēja dziedošās sievietes tieši pēc sievišķajiem dotumiem...

pirms 4 gadiem, 2016.03.02 12:04

zane

Viņš saprot vairāk nekā dažs labs no tiem pārējiem,,,,

pirms 4 gadiem, 2016.03.01 19:33

kā brežņeva laikos

Toreiz arī partijas kongresos prezidijā vajadzēja kādu slaucēju,traktoristu vai briežkopi čukču.

pirms 4 gadiem, 2016.03.02 03:06

Kultūra un izklaide