Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētas svētki: Muižas parkā notiek Amatnieku svētki

Pilsētas svētku laikā sestdien, 26.jūlijā, Vecgulbenes muižas parkā no pulksten 10.00 līdz 16.00 ikviens tiek aicināts apmeklēt Amatnieku un mājražotāju svētkus, kas risināsies projekta “Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” gaitā.


Pilsētas svētku režisore Zane Gargažina stāsta, ka parkā norisināsies amatnieku un mājražotāju tirgus, kur varēs iegādāties dažādus amatnieku darinājumus un mājražotāju labumus. Tirgotāji būs izvietojušies parka daļā, kas ir tuvāk stadionam. Pie Sarkanās pils būs izvietota lielā skatuve, kur ikbviens interesents varēs baudīt grupu “Iļģi”, “Dārdi” un folkloras kopas “Pērlis” muzikālos priekšnesumus. Turpat līdzās atradīsies ēšanas un atpūtas zona, kurā būs iespēja nobaudīt kaut ko ēdamu un dzeramu un vienlaikus klausīties arī muzikālos priekšnesumus.


Ikviens varēs izvēlēties un iesaistīties sev tīkamā radošajā darbnīcā. Būs iespēja darboties vēstuļu, pastkaršu rakstīšanas un veidošanas darbnīcā, kopā ar Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” meistarēm mezglot un darboties ar auklām un linu diegiem. Varēs darboties arī kokļu gatavošanas, prievīšu un jostu darināšanas, kā arī gardi skābajā darbnīcā. Būs arī radošā zona, kur darbosies jaunieši, notiks arī amatniecības paraugdemonstrējumi. Sarkanās pils telpās tiks dota iespēja ielūkoties vēsturē. Tiks atlasīti dažādi materiāli no Gulbenes televīzijas arhīva, ļaujot cilvēkiem atskatīties, kāda Gulbenes ir bijusi šo gadu laikā.


Z.Gargažina norāda, ka Amatnieku svētku aktivitātes ir plānotas tā, lai kaut ko interesantu un saistošu šeit varētu atrast visu paaudžu cilvēki. Arī bērni varēs izpriecāties atrakcijās un darboties kopā ar raidījuma “Kas te? Es te!” varoņiem, kuri pēc Bērnu rīta pilsētas centrā dosies uz parku.


Amatnieku svētku namatēvs būs Dīvs Reiznieks, kurš ar visiem centīsies aprunāties un izklāstīt, ko šajā dienā katrā zonā var ieraudzīt, satikt un izdarīt. “Liels prieks ir par brīvprātīgajiem, kas ir pieteikušies, lai palīdzētu organizatoriskajā darbā un teritorijas iekārto

šanā, lai visiem būtu skaisti un ērti,” saka svētku režisore.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide