Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētas svētkos - pa gaisu viss 3

Nav nemaz tik sen, kā aizvadījām Novada svētkus, kad jau tepat pie durvīm klauvē Pilsētas svētki, kuri notiks nākamās nedēļas nogalē.

Ceturtdienas, 26.jūlija, vakarpusē luterāņu baznīcā notiks Pilsētas svētku ieskaņas koncerts -  "Jaunie ērģelnieki- Gulbenei". Koncertā piedalīsies ne tikai jaunie ērģelnieki. Krāšņāku koncertprogrammu radīs Gulbenes mūzikas skolas  audzēkņi un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkne - vokāliste Sabīne Krilova. Koncerta noslēgumā instrumenta  reģistru bagātību un baroka mūzikas interpretāciju piedāvās profesionāls ērģelnieks Aivars Vīksna. Būs iespēja iegūt krājkartītes

Piektdien, 27.jūlijā, pie Gulbenes kultūras centra notiks Pilsētas svētku "Pa gaisu viss" atklāšana. Uzstāsies jauniešu deju kolektīvs „Sauleszaķis", deju studija „Jam Style", būs rītarosme Solvitas Jansones vadībā un svinīga pilsētas karoga pacelšana. Atklāšanas ceremonijas laikā iedzīvotājiem būs iespēja iegūt krājkartītes, kuras, piedaloties dažādās aktivitātes un savācot noteiktu skaitu zīmogu, varēs izmantot kā brīvbiļeti (ieejas biļeti) uz kādu no vakara pasākumiem. Viena kartīte - viena brīvbiļete. Šo kartīšu skaits ir ierobežots.
Dienas gaitā notiks soļošanas sacensības „Viktora Kazāka piemiņas kauss". Novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākais konsultants Ziedonis Lazdiņš norāda, ka sacensībās ir aicināts piedalīties ikviens pilsētas un novada iedzīvotājs bez vecuma ierobežojuma, kā arī ikviens soļošanas cienītājs. Pieteikšanās sacensību dienā - starta vietā (Jaunatnes parkā).
Gulbenes kultūras centrā norisināsies Sporta deju meistarklase, uz kuru ir aicināti visi interesenti. Deju soļus mācīs deju skolotāji no Rīgas, kuriem pašiem ir sava deju skola. Jaunatnes parkā interesenti varēs pulcēties uz kolektīvo nūjošanu instruktora pavadībā „Uznūjo vesels!". Būs iespējams apgūt iesildīšanās vingrojumus, pareizu nūjošanas tehniku un uzzināt, kā izvēlēties atbilstošas nūjas, kā arī notiks neliels nūjošanas pārgājiens. Visu paaudžu interesenti tiek aicināti ņemt līdzi savas nūjas, taču būs arī daži lieki nūju komplekti tiem, kuriem savu nūju nav. Tiem, kam interesē riteņbraukšana, varēs pulcēties pie kultūras centra, kur tiks dots starts pozitīvam un atraktīvam riteņbraucienam „Gulbenes ciskudrillis". "Ciskudrillī" var piedalīties ikviens un pat ar savu bērnības trīsriteni!
Mūzikas cienītāji nebūs atstāti novārtā, jo kultūras centrā ar flautas un klavieru skaņām priecēs flautiste Aiva Elsiņa (Gulbene) un pianists Simone Pionieri (Itālija) ar koncertprogrammu „Fantāzija". Kultūras centra pasākumu organizators Edijs Frīdenbergs stāsta, ka pērn pilsētas svētkos A.Elsiņa sniedza nelielu koncertu katoļu baznīcā, tad arī tika aizsākat saruna par to, ka arī šogad pilsētas svētkos A.Elsiņa varētu sniegt plašāku koncertu, muzicējot kopā ar S.Pionieri.
Tradicionāli Pilsētas svētku pirmā diena pieder jauniešiem. Pilsētas ielās notiks dažādas aktivitātes. Jauniešu dienas gaitā Gulbeni apciemos Briseles (Beļģija) ritma deju grupa "Aureus".

Kas notiks svētku otrajā dienā?

Pilsētas svētku otrā diena sāksies ar tradicionālo amatnieku tirgu Jaunatnes parkā. Turpat norisināsies arī šaha turnīrs. Gulbenes stadionā tiks aizvadīts pludmales volejbola posms. Savukārt centrālajā skvērā starts tiks dots Bērnu rītam, kurš sāksies ar mazo gulbeniešu gājienu - kultūras centrs - O.Kalpaka iela - Ozolu iela - Rīgas iela - Ābeļu iela - Centrālais skvērs. E.Frīdenbergs saka, ka šogad tiks sumināti apmēra 50 mazuļi. Par muzikāliem sveicieniem rūpēsies popgrupa „Pipari" un „Ledenes", būs spēles un atrakcijas visu dienu.


Cīnīsies vīri skotu svārkos

Pilsētas svētku laikā šogad, kā ierasts, savus spēkus un prasmes demonstrēs arī spēcīgie vīri un atlēti.

Tiesa, šogad sacensības būs nedaudz citādākas - tās nebūs jau ierastās spēkavīru sacensības, bet gan kalniešu spēkavīru sacensības, kurās dalībnieki startēs skotu brunčos un izpildīs citādākus vingrinājumus. Arī sacensību vieta šoreiz cita - Jaunatnes parks. Kalniešu sacensības Gulbenē notiks pirmo reizi, tādēļ ikviens tiek aicināts tās vērot un atbalstīt atlētus. Sacensības sāksies pulksten 13.00.

Mūsu spēkavīrs Andris Leišavnieks stāsta, ka sacensībās piedalīsies trīs spēkavīri - viņš pats, Oskars Brugemanis un Māris Rozentāls, savukārt pārējie dalībnieki vairāk būs saistīti ar vieglatlētikas disciplīnām, startēs gan Latvijā zināms lodes grūdējs, gan vesera metējs, gan šķēpmetējs. Kopumā sacensībās varētu startēt apmēram 12 dalībnieki.

Dalībniekiem būs jāveic pieci vingrinājumi - mešana augstumā, lielā baļķa mešana, smaguma mešana tālumā, cīņa starp atlētiem, kurā katrs turēsies baļķim savā galā un centīsies izstumt pretinieku no iezīmēta apļa, kā arī vairoga nešana. "Vingrinājumi ir interesanti un gulbeniešiem vēl līdz šim neredzēti. Daži ir līdzīgi vieglatlētikas vingrinājumiem, taču šajās sacensībās svari ir daudz lielāki. Ceru, ka gulbeniešiem patiks vērot, kā lieli vīri svārkos cīnās par uzvaru," saka A.Leišavnieks. Viņš piebilst, ka šādas sacensības pirms kāda laika notikušas arī Valmierā, viņš tajās izcīnījis 2.vietu.


 

Savukārt Latvijas Zaļais punkts pie novada domes piedāvās atraktīvu un izzinošu spēli, kurā piedalīties var ikviens, bet uzvaras laurus plūks zinošākie, veiklākie un, protams, kā ikvienā spēlē - arī veiksmīgākie! Spēles gaitā tiks izlozēti trīs ceļojumi četrām personām uz Stokholmu.

Vakarā Gulbenes stadionā visi ir aicināti uz Pilsētas svētku noslēguma koncertu. Programma būs ļoti plaša. Pasākumā uzstāsies ritma deju grupa "Aureus", "Zelta rūsiņš", bērnu popgrupa „Dzeguzīte", grupas „Apvedceļš" un „Dakstiņi", Roberts Ošiņš un maestro Raimonda Paula ceremonijorķestris „Miers un Bērziņš". Pasākuma laikā pilsētas pārvaldnieks Andis Caunītis pateiksies tiem iedzīvotājiem, kuri ir devuši savu ieguldījumu pilsētas attīstībā, labiekārtošanā un spodrināšanā.


Pēc koncertprogrammas ballē spēlēs grupas „Klaidonis" un „Linga" un DJ Jānis Matisons.

Afiša

26. - 29.jūlijā Gulbenē - Pilsētas svētki "Pa gaisu viss!"
26.jūlijā

19.00 Gulbenes luterāņu baznīcā - Pilsētas svētku ieskaņu koncerts „Jaunie ērģelnieki Gulbenei", piedalīsies Sabīne Krilova un Gulbenes mūzikas skolas audzēkņi, īpašais viesis - ērģelnieks Aivars Vīksna.

27.jūlijā

10.00 pie kultūras centra - pilsētas svētku atklāšana, jauniešu deju kolektīvs „Sauleszaķis", deju studija „Jam Style", rītarosme Solvitas Jansones vadībā, svinīga pilsētas karoga pacelšana.


11.00 Jaunatnes parkā - soļošanas sacensības "Viktora Kazāka piemiņas kauss".


13.00 kultūras centrā - sporta deju meistarklase.


13.00 Jaunatnes parkā - kolektīva nūjošana instruktora pavadībā „Uznūjo vesels!".


16.00 pie kultūras centra - pozitīva riteņbraukšana „Gulbenes ciskudrillis".


18.00 - 21.00 pilsētas ielās - jauniešu diena "Wanted".


19.00 kultūras centrā - flautistes Aivas Elsiņas un pianista Simones Pionieri (Itālija) koncertprogramma „Fantāzija".


21.00 centrālajā skvērā - Briseles (Beļģija) ritma deju grupas "Aureus" koncerts.


22.00 kultūras centrā - tautas balle, spēlēs grupa „Abulmalas burlakas", ieeja - 1 lats.


22.00 kultūras centra iekšpagalmā - Jauniešu dienas ballīte, spēlēs grupa „Oranžās brīvdienas", DJ Dub:ra&Artūrs Tigulis (saksofons), ieeja - 1 lats.


28.jūlijā

9.00 Jaunatnes parkā - amatnieku tirgus.

10.00 stadionā - pludmales volejbola posms.


10.30 Jaunatnes parkā - Gulbenes Pilsētas svētku šaha turnīrs.


11.00 centrālajā skvērā - Bērnu rīts: Gulbenes mazuļu gājiens un sumināšana.


12.00 Jaunatnes parkā - kalniešu un spēkavīru sacensības, piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas.


12.30 pie novada domes - atraktīva un izzinoša spēle visai ģimenei „Zaļā punkta distance".


19.00 stadionā - Pilsētas svētku noslēgums: ritma deju grupas "Aureus" (Beļģija), "Zelta rūsiņš", bērnu popgrupa „Dzeguzīte", grupas „Apvedceļš" un „Dakstiņi", Roberts Ošiņš un maestro Raimonda Paula ceremonijorķestris „Miers un Bērziņš" (J.Paukštello, H.Spanovskis, A.Bērziņš); balle, spēlēs grupas „Klaidonis" un „Linga", DJ Jānis Matisons, ieeja - 2 lati.


29.jūlijā

Gulbenē - kapusvētki: 11.00 - vecajos kapos, 15.00 - jaunajos kapos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es...

Es gan šos nosauktu pr sporta svētkiem, nevis pilsētas....
Nav nekaā saistoša...

pirms 7 gadiem, 2012.07.23 11:55

Kultūra un izklaide